Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 17 évesen terhes lenni?

17 évesen terhes lenni?

Figyelt kérdés
Ti megtartanatok a kisbabat? :/

2018. nov. 10. 17:04
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
Ikerterhesség*
2018. nov. 10. 17:07
 2/32 anonim ***** válasza:
69%

Nem!😩

Kettot meg plane nem 17 evesen... szomoru egy helyzet

2018. nov. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

iden erettsegizem majd.. Nem sok idom van a 12.hetig mar.

Dokim szerint ritka az ilyen terhesseg foleg a csaladban senkinek sem volt.

2018. nov. 10. 17:18
 4/32 anonim ***** válasza:
61%
Családi háttértől függ. Ha el tudnak tartani otthon és te el is tudod viselni azt a tudatot, hogy anyádék nyakán élsz, tarts meg a gyerekeket, mert ez egy áldás. Ha nem, bizonytalan jövőjük lenne, illetve neked is vetesd el őket.
2018. nov. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Kulon lakok mar a szuleimtol
2018. nov. 10. 17:25
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
Van párod? Jövedelmed? El tudnád őket tartani?
2018. nov. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
Az apjuk mit szól hozzá? Te gondolom, még tanulsz és nincs szakmád, amivel majd el tudsz menni vhova dolgozni, hogy legyen miből felnevelni őket.
2018. nov. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim válasza:
16%

Én semiképpen sem vetetném el. Annyi ember szomorú, hogy nem lehet gyermeke. Inkább beadnám egy árvaházba vagy valami ilyesmi helyre, ahonnan aztán nagy valószinűséggel el fogja vinni egy olyan házaspár, akiknek nem lehet gyermekük, és tudni fogom, hogy biztosan jó helye lesz.

Azért sem vetetném el, mert van olyan is aki az abortusz következtében rákos lett ( hiteles forrásból tudom, hogy ilyen van/volt). Meg ez az egész természetellenes ezért tuti hogy neked sem tesz jót. Lehet, hogy emiatt a későbbiekben nem lehet gyermeked. Olyan nőt is ismerek aki belekeseredett abba, hogy elvetette a gyerekét. Ha szóba jön az abortusza, sírni kezd és baromira szégyelli magát . Meg hát a gyerek nem tehet semmiről sem. Ajánlom hogy nézd meg a ,,Néma sikoly" című dokumentum filmet, arról szól, hogy a gyerek mit él meg az abortusz közben.

Az egyik ismerősömnek kiszedték a manduláját ( ez sima rutinműtétnek számít), és sikerült megsérteniük a hangszálát, ezért iszonyatosan rekedt hangú lett. Ezek alapján gondolhatod, hogy egy abortusz által BÁRMI bajod történhet.

Van egy lány ismerősöm aki 18 éves és van egy kisfia, és nagyon boldogok a barátjával.

Szerintem nézd meg a néma sikolyt. Annyit elárulok belőle, hogy a magzat próbál elmenekülni, hogy ne kaparják ki.

Ha megtartod, ne érdekeljen mások ( iamerősök, barátok) véleménye. Az emberek mindig gondolnak valamit.

Én biztos, hogy nem lennék képes elvetetni a gyermekemet. Sajnálnám őt is és magamat is. Szerintem gondold át jobban, hogy megéri-e nektek ez. Jót nem fog tenni az abortusz az biztos.

Szerinten ne tedd tönkre egyikőtök ( gyermeked és te) életét sem . :) .

2018. nov. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
82%

Én nem tartanám meg, mert nekem nagyon fontos a gyerekvállaláshoz az anyagi és párkapcsolati biztonság. 23 évesen kezdem érezni, hogy már megteremtettük az alapot hozzá, és 1-2 éven belül jöhet a házasság és a gyerek. Nem tudom, 17 évesen mit tettem volna, ha tehetbe esem az akkori kapcsolatomból, de most úgy látom, hogy semmiképp nem lett volna jó ötlet 17 évesen szülni.


Az érettségi szakma és munkatapasztalat nélkül nagyon kevés két gyerek eltartásához. Az ember lánya nagyon kiszolgáltatott helyzetbe kerül, ha évekig rá van szorulva, hogy a párja vagy a szülei tartsák el. Egészen más helyzet, mint amikor stabil munkahelyről mész szülni, és otthon vagy a babával. Akkor sincs bevételed, de szükség esetén tudsz munkát keresni. Nagyon sokat kell még tanulnod ahhoz, hogy biztonságban fel tudj nevelni két gyereket. Csak akkor vállald, ha a párod és a családod is maximálisan támogat, és kicsi az esélye, hogy magadra maradsz.

2018. nov. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

8-as mindenkepp megnezem! Imadom a gyerekeket, pedagogusnak is tanulok. Sokan mondjqk vetessem el, de hiaba 17eves vagyok megis azt erzem nem helyes az. Ha megaldott az Isten ket babaval akkor ez egy jel hogy maradniuk kell. Csak felek hogy a sulibol kineznek majd a pocakom miatt.

A parom 27 eves dolgozik vele elek egyutt mar. Mindenben tamogat engem, ram bizza mit hozok hisz bennem fejlodnek 9honapig! O elfogadja mindket esetben a dontesem, de termeszetesen orulne az ikreknek!

Olvastam sok hlyen abortusz miatt nem lehetett vkinek gyermeke.. En kb 22 evesen akartam volna elsonek babat de igy elgondolkoztam es nem tudom mit tegyek.

Nekem a szuleim kint elnek kulfoldon, nehez igy picit kitol kerjek segitseget..

2018. nov. 10. 17:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!