Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Adna valaki jó tanácsokat a...

Adna valaki jó tanácsokat a leírt problémával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Jövő márciusban szeretnénk ráállni a baba projektre. Előzményként azt kellene tudni, hogy eléggé fiatalon (15 évesen) az egyik rokonom, akinél laktam fogamzásgátlót kezdett el velem szedetni, aminek én nem sejtettem következményeit. 2017 februárjában menstruációs problémáim kezdődtek, nagyon csúnya volt az arcom (hatalmas pattanásokkal tele). Abbahagytam a fogamzásgátlót (orvos látott, írt fel másikat, az sem volt jó). Áprilisra teljesen elhagytam azt. Ezután rendeződtek a problémáim. Pontos, szabályos ciklus. 2017 szeptemberben ismét rendszertelenné vált, nem akart megjönni. Orvos látott pco-s volt. Írt fel fogamzásgátlót, hogy az jó lesz (hát nem volt jó ez sem) abbahagytam. Elkezdtem tanácsok alapján szedni a premenset, ami pár hónap alatt gyönyörűen rendezte a ciklusomat, abbahagytam a szedését. Nagyon sokáig minden rendben ment. De már a múlt hónapban is késett és most ismét érzem az alhasi szúrásokat. Megint kezdenek ökör méretű pattanások kijönni rajtam. (Szerintem a ciszta miatt újra). Félek, hogy ez esetleg befolyásolja a termékenységemet. Tanácsra lenne szükségem, hogy érdemes-e elkezdenem ismét a premenset még a babavállalásig vagy más hasznos tanácsot is elfogadok.

2018. dec. 6. 11:00
 1/7 A kérdező kommentje:
És ezt nem írtam, hogy majdnem 5 évig szedtem a Tri-regolt. 21/L
2018. dec. 6. 11:06
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha Pco-t állapított meg nálad az orvos, akkor az nem múlik el a fogamzásgátlótól.Azt kezelni kell.Menj el egy endokrinológushoz ő majd csináltat vizsgálatokat és segít.Azt az orvost aki megállapította a pco-t és fogamzásgátlót adott neked a helyzet javítására kerüld, mert lódoktor.Ez a betegség odafigyelést és kezelést kíván, életmódváltást stb..Sok sikert kívánok nektek és mielőbbi gyermekáldást.
2018. dec. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Endokrinológust keress.
2018. dec. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi az hogy a rokonod szedette veled a fogamzásgátlót?
2018. dec. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Megmondta, hogy szednem kell fogamzásgátlót. Elvitt orvoshoz, aki bármi vizsgálat nélkül felírta. Minden este a szeme láttára kellett bevennem. Amikor párommal összeköltöztem, utána hagytam abba a szedését.
2018. dec. 6. 12:49
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
És akkoriban szexeltél? Vagy csak elővigyázatos akart lenni a kedves rokon? Bármi is a válasz ez gáz...
2018. dec. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy IR-ed is van! Egy három pontos cukorterhelés és egy hormonpanel ajánlott! Rögtön kamuzzd azt, hogy 1 éve próbálkoztok!
2018. dec. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!