Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 16 hetes kismama vagyok és...

16 hetes kismama vagyok és rosszullétes problémával kapcsolatban kérném ki mások véleményét és segítségét? Bővebben lent

Figyelt kérdés

A 6.héttől minden percesek voltak a rosszulléteim (hányinger), de nem hánytam. 12. héttől kezdve a rosszullétek folyamatosan minimális mértékben csökkennek, de azóta hetente kétszer hányok, és csak savat. Ma is sajnos, és ez nagyon nagyon megerőltető, szinte szétrobban a fejem és a gyomrom miközben "társalkodok a wc-vel". Ez normális? Vagy forduljak orvoshoz.

Ma annyira forró (gondolom sav) jött ki, hogy azóta is érzem a torkomon és fáj a hasam.

Aggódom.

:(


2010. szept. 22. 19:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem kb a 20.hétig volt hányás,és 15 kg-ot fogytam addigra.

Nem tudom neked van-e mellette étvágyad,mert ha nincs akkor menj orvoshoz.

Én is csak utólag tudtam meg,hogy létezik terhességi vészes hányás ami problémát okozhat,és minden ásványi anyag kiürül.Van akit ilyenkor befektetnek,de mondom ezt csak hallottam.Remélem nálad nem ennyire súlyos.

2010. szept. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A savra egyél egy kis korpás kekszet, nekem sokat segített.

Remélem tudtam segíteni és jobbulást! :)

2010. szept. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia! Én is hasonlóan vagyok, a 6. héttől vagyok borzalmasan, a nap 24 órájában rettenetes hányinger kinoz. Az a tipusú, amikor csak szorongatom folyamatosan a lavórt, és folyik a számból a nyál, és rimánkodom, hogy jöjjön már ki, ami ki akar :-( Naponta sokszor öklendeztem a semmit, és időnként előfordult, hogy azt a kis valamit hánytam ki, amit magamba imádkoztam.

Az öklendezések engem is kicsinálnak, annyira mélyről jön, annyira görcsbe rándul a hasam, hogy aggódom a Baba miatt is.

Most, 13 hét 2 napnál már el birom viselni valamelyest az életet, de a hányinger azért megvan, és én is hányok 2-3 naponta savasat. Nekem is végigmarja a nyelőcsövemet, torkomat, még a szájüregemet is, és hiába iszom utána egy korty vizet, nem múlik el, nagyon rossz. Nekem semmi nem segit, el kéne menni dokihoz, de ahhoz még nincs erőm. (Eddig csak feküdtem folyamatosan, meg hányni ültem fel ...)

Ne haragudj, igazán nem tudok neked segiteni, ha tudsz, menj dokihoz,legjobban Ő tud segiteni, addig is próbálj meg sűrűn kicsiket enni, kekszet, kenyeret vagy ilyesmit.

Meg ami talán egy kicsit segit, ha evés-ivás után magasra polcolom a fejemet, akkor nagyobb az esély rá, hogy nem akar visszajönni ...

Jobbulást, és kivánom, hogy most már Mindkettőnknek múljon el ez a kinlódás!

2010. szept. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Jobbulást mindenkinek aki rosszul van. Pont ma olvastam itt és máshol is, hogy a SALVUS víz már sokaknak segített a savas problémákon, hányásokon.

Próbáljuk ki :)


Egyébként van étvágyam, csak már lassan félek bármit megenni. :( Almát nagyon kívánom, de utána mindig rosszul vagyok.

2010. szept. 22. 19:43
 5/7 anonim ***** válasza:
Még van egy homeós bogyó,amit érdemes lenne kipróbálnod,Sepia a neve.Én is nagyon rosszul voltam a terhességem elején,de ez sokat segített.Hátha Neked is beválik. :)
2010. szept. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
9. hétben vagyok. a 6. végétől hányok, van hogy egész nap és van ,hogy csak 2-szer. Egész nap próbálok rágcsálni. nekem az ét csoki kicsit segít és én is szedem a Sépia nevű hom bogyót. Van már 2 gyerkőcöm, úgy hogy a pihenés felejtős. Néha már ha senki sem lát sírok, mert még nagyon messze van a hányós időszak vége.nagyon nehezen tűröm és igen ingerelhető vagyok. kitartás mindenkinek!!!
2010. szept. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Az elején én is sírdogáltam, mert szokatlan volt a folyamatos rosszullét. Kitartás, a 4. hónap környékén tényleg enyhülni látszik. :)

A Salvus vizet is próbáljátok ki, állítólag tényleg segít.

Én a jövő héten szerzek be.

2010. szept. 24. 08:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!