Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tervezzük a babát, de 1 éven...

Tervezzük a babát, de 1 éven belül lesz az államvizsgám. Várjunk, míg levizsgázok?

Figyelt kérdés
Utolsó éves vagyok főiskolán, levelezőn, munka mellett. Stresszmentesen sikerült összehangolnom a munkát az iskolával. Babát szeretnénk párommal, sikerült minden feltételt megteremtenünk hozzá. Viszont nem tudom, hogy pl az államvizsga okozta stresszt hogy viselné a baba. Olyan sok spontán vetélésről olvasni ezen az oldalon. Legszívesebben már most belevágnánk, mert ritka, hogy az első próbálkozásra összejönne, mégis felmerült a kérdés, hogy ártanánk-e a rövid stresszes időszakkal.
2018. dec. 31. 00:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
43%

Vizsgadrukk (meg semmilyen stressz) nem okoz vetélést. A spontán vetélésnek mindig egészségügyi oka van, vagy az anya, vagy az embrió/magzat oldaláról. Viszont nem tudhatod pl. hogy mennyire leszel rosszul, mennyire leszel álomkóros, dekoncentrált stb.


Sokan tanulnak, államvizsgáznak, nyevvizsgáznak terhesen, a babának 1000% hogy nem árt, maximum neked lesz nehezebb a tanulás.

2018. dec. 31. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%
Az viszont szinte biztos, hogy a szules utan nem fogsz tudni tanulni, igy legkesobb a rahagyas miatt 7-8. honaposan allamvizsgaznek, akkor meg lehet energiad.
2018. dec. 31. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%

Én várnék a vizsga utánig. A terhesség nagyon fárasztó dolog, ha közben másra is kell koncentrálnod.

Biztos, hogy nem tudnál kellőképpen a tanulásra összpontosítani.

2018. dec. 31. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
32%

Én terhesen tettem le egy szakmát, és amikor a 2. kislányom már megvolt akkor fejeztem be az egyetemet.

Nem forgatnám vissza az időt, természetesen apukája és a nagyik is segítettek az elfoglalásukban de nem volt probléma nekünk!

Ha akar jönni a baba jönni fog, ezt Ő dönti el! :) Ti csak az esély adjátok neki hogy jöhet ha szeretne. Én mindkét terhessègemnél igy voltam. Az első nem jött össze hamar sajnos.

2018. dec. 31. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
26%

Én nem vártam és nagyon jól tettem. 😊 Sosem lehet fontosabb semmi a gyerekeknél, ha most vágytok rá, akkor hajrá, aztán vagy megfogan addig, vagy nem.


Egyébként terhesen vizsgázni normális egyetemen még jobb is, kedvesebbek a tanárok, nagy meleg esetén előre engednek és nekem hoztak vizet is. 😊

2018. dec. 31. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%

En nem javasolnam terhesen az allamvizsgat. En 8hetes varandos voltam mikor allamvizsgaztam, hat mitnemondjak 5os lett, de baromi sokat szenvedtem. Alapbol az elso trimeszteri rosszulletek, az izgulas hogy minden rendben van e. Folyamatosan olvasgattam a sok forumot, a tananyagra alig tudtam koncentralni. Aznap pedig hanyassal kezdtem, es nagyon rosszul voltam vegig. Egy allamvizsga meg terhesseg nelkul is nehez.

Nekunk nem tervezetten jott a baba, bar akartunk de csak vizsga utan :) De igy sikerult.

En nagyon aggodtam, rosszul voltam. Nem lehet tudni neked milyen lesz a terhesseged. Sajna ez 50-50%. Van akinek semmi tunete, de van aki vegigszenvedi. En az utolsoba tartozok :/ Most megyek mesterre, de ott mar 2eves lesz a babam mire allamvizsgazok.

2018. dec. 31. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
48%
Terhesen szereztem egyetemi diplomát. Semmi gond nem volt.
2018. dec. 31. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
61%
Nem a stressztől vetélnek el a nők, de egyszerűbb megvárni az államvizsgát, mert nem tudhatod, hogy leszel kismamaként.
2018. dec. 31. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
50%

A stressz nem okoz vetélést, gondolj csak a háborúkra akkor is születtek gyerekek, sőt manapság is mennyi háború van, és pont hogy azon a környéken szaporodnak a legjobban.

A kérdés inkább az, hogy nem tudhatod , hogy leszel. Lehet terhességi vészes hányásod lesz és az első pillanattól fogva kórházban leszel infúzióra kötve mint a barátnőm kilenc hónapig infúzión lógott.

Nekem anno volt egy csoporttársam aki az utolsó évben lett terhes, és halasztotta az államvizsgát egy évvel, de végig járt velünk, azonban a kórházi gyakorlatokat nem tudta megcsinálni.

2018. dec. 31. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
62%
En levelezo munkarend mellett estem teherbe, ez az utolso vizsgaidoszakom, nyaron allamvizsgazok, az egyetlen problemem az, h ugy erzem nem jutott eleg ido a fiamra, pedig csak 2×1 honapot tanulok (vizsgaidoszakokban), de megis az az erzem, h minosegi idot veszek el tole, en a helyedben varnek, allamvizsga elott ne legyen meg a baba, terhes mar lehetnel akkor szerintem ;)
2018. dec. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!