Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha esetleg terhes vagyok,...

Ha esetleg terhes vagyok, szedhetek be gyógyszert?

Figyelt kérdés

Férjem azt mondta, nem.

Nagyon szeretnénk babát, rajta vagyunk a projekten (hőmérőzés, időzített együttlét) és minden honapban tűkön ülve várjuk az eredményt. De most lebetegedtem es nem hagyja, hogy bevegyem a neocitrant, mert hogy árthat a babának. Ha van.

Faj a torkom, köhögök, folyik az orrom.. ti mit tennének?


2019. jan. 4. 07:49
 1/10 anonim ***** válasza:
61%
Tök felesleges a neocitrán. Tea+méz+citrom+gyömbér. Ha rosszabbul lennék akkor doki.
2019. jan. 4. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
13%

A neocitran kombinált készítmény, terhesen nem szabad. Paracetamol tartalmút bevehetsz fejfájásra.

Viszont mivel most még csak lehetséges, a neocitrant is beveheted, ha szeretnéd.

Felesleges fejfájással kínlódni.


Egyes: gyömbér tea fejfájásra? Háát...

2019. jan. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
30%

Oh, én vagyok a hunyó, fejfájást nem írt a kérdező.

Megkövetek mindenkit...

Akkor én se vennék be gyógyszert. (Mondjuk amúgy sem...)

2019. jan. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%

Nyugodtan vedd be. Még nem vagy terhes.

Ha majd az leszel, akkor pedig az orvos elmondja, hogy mit lehet és mit nem. De le is van írva minden gyógyszer tájékoztatójában.

2019. jan. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%

Hol tart a ciklusod?

Pár (1-2) nappal a mensi előtt érdemes egy érzékenyebb tesztet csinálni reggel. Ha negatív, akkor nyugodtan vedd be.

Ha a ciklusodból még 5+ nap van hátra, akkor is vedd be nyugodtan, mert még legfeljebb egy megtermékenyített petesejt vándorol, nincs összekapcsolva veled egyáltalán, de a láz árthat.


Azt szokták mondani, hogy a 6. hétig nem árt semmi, mert akkor kapcsolódik a véráramhoz, addigra pedig legalább 2 hete késik, és van már egy erős pozitív teszted.


Torokfájásra a sós langyos vizes gargarizálás jó, de a helyben ható fertőtlenítős cukorka is használható terhesen.

Köhögésre a hársfa tea, de méz nélkül.

Orrfolyással ne csinálj semmit, kint kell annak lennie. De ha hagymát szelsz apróra, és jó mélyen belélegzed az illóolajat (pl. pohárba teszed, és úgy hajolsz fölé), akkor fertőtleníti az orr és az arc üregeit, és segít kitisztulni (magyarul taknyod-nyálad összefolyik).

Ezeket terhesen is bátran is lehet alkalmazni.

Ész nélkül nem szabad gyógynövényekhez se nyúlni, ha nem ismered. A gyömbér pl. vérbőséget okoz, ami előidézHET vetélést. (Kicsi az esélye, de jobb nem kockáztatni.)

2019. jan. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nem derül ki, hogy terhes vagy, nyugodtan csinálj úgy mindent, ahogyan eddig. Mások is így tesznek. Senki sem tudja a fogantatás pillanatában már, hogy sikerült. És nem lehet úgy élni, hogy nem csinálsz semmit, mert hátha terhes vagy.

Én egy távoli utazásra készültem, amikor elkezdtünk próbálkozni. Kaptam mindenkitől, hogy milyen felelőtlen vagyok, hogy így nekiindulok a világnak, hogy lehet, hogy terhes vagyok, repülnöm sem szabadna, stb. Csak 2 év múlva jött össze a baba!!! Egy csomó mindenből kimaradtam volna, ha úgy élek, mintha már terhes lennék.

2019. jan. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az első 6 hétben semmi köze a babának ahhoz, hogy a te véredben mi van éppen, ezután fejlődik csak ki a placenta, ami a véráramodhoz csatlakozik. Ha 6 hetes lennél, tudnál róla, szóval igyad a Neocitrant nyugodtan és gyógyulj meg! 😊
2019. jan. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nyugodtan ihatsz Neocitrant. Jelenleg, ha terhes is vagy (vagyis esetleg folyamatban van), még az ég világon semmit nem ártasz vele.

Sőt, bizonyos gyógyszereket orvosi utasításra még terhesen is lehet szedni.

2019. jan. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nagyon koszonom a sok kedves valaszt!

Legyen szep estetek es vigyazzatok magatokra, keruljon el titeket ez a nyavaja!

2019. jan. 4. 23:32
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha nem is lennél terhes, akkor is érdemes a természetes megoldásokhoz fordulni, pl propolisz, fokhagyma, kakukkfű, immunerősítés probiotikummal stb.

Jobbulást!

2019. jan. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!