Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terhesség Scippa és Rivotril...

Terhesség Scippa és Rivotril mellett?

Figyelt kérdés
A barátnőm ma újságolta el, hogy babát vár. Évek óta nem jött össze, de végre most! Igen ám, de fél éve egy Scippa nevű antidepit és napi 3xfél szem Rivotrilt (0,5 mg.-ost) szed pánikbetegsége miatt. Csak márciusra kaptak időpontot genetikushoz. A nőgyógyász szerint abba kell hagyni a gyógyszereket, a pszichiátere szerint pedig tilos ilyen hirtelen. Valakinek van hasonló tapasztalata? Szegény teljesen kivan...

2019. jan. 29. 23:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%
Rivotrilt én is szedtem, lehet szedni terhesen is, ugyanennyit szedtem, de a második trimeszterre le tudtam rakni, a genetikus és a pszichiáter is azt mondta, hogy szedhetem, én nem akartam, scippát nem tudom, viszont menjen genetikushoz most, vagy fizessen magánt, vagy pl. én budapesten voltam ingyen az ogyei-ben, azonnal adtak időpontot.
2019. jan. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%
Fel nem foghatom , hogy egy névtelen oldalon miért kell azt írnod , hogy a barátnőd nevében kérdezed? Senki nem fog felismerni…
2019. jan. 30. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
94%
Mihamarabb keressen fel magandokit, mert ez a dolog nem varhat marciusig!
2019. jan. 30. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
20%
Én teljesen normális ember vagyok, mégis szorongásos rohamaim és depresszióm lett szülés után (szoptatás mellett SE voltam hajlandó semmit se szedni rá, beszélgetéses terápiával gyógyítottam magamat). El se tudom képzelni, hogy mit hisznek azok, akik mentálisan megcsúszott gyógyszerfüggőként kezdenek bele a család alapításba. Jó utat nekik a pokolba!
2019. jan. 30. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
3%

Nagyon jó lesz egy gyógyszerfüggő, valszeg idegbeteg nőnek megszülni egy beteg babát.


Na, ezt is lehet töröltetni!

2019. jan. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Először is nem rólam van szó, nekem van egy 11 hónapos kisfiam. Aggódom a barátnőmért, ezért kérdeztem, hátha kapok normális választ. Tisztelet a kivételnek-tévedtem... Másodszor a barátnőm nem idegbeteg, pánikbeteg. Volt egy csúnya autóbalesete, azóta van ez. Harmadszor a gyógyszereket -mint írtam - fél éve szedi. A babával előtte próbálkoztak. Most védekezés mellett meg összejött. És miért kell ilyeneket írni, hogy beteg lesz a baba? Jól esett a lelkednek? Ezt ők sem kockáztatják. Még csak kb. 5 hetes lehet, csak petezsákot látott a doki. A genetikus csak segít és addig is csökkenti a gyógyszert.
2019. jan. 30. 14:44
 7/17 A kérdező kommentje:
Az nem írtam, hogy terápiára ő is jár, de kellett neki a gyógyszer az orvosa szerint. Így most tünetmentes. Ráadásul már amúgy is szó volt róla, hogy tavasszal elkezdhetné abbahagyni, mert jól van. Nem évekig szedte, nem hiszem hogy ettől függő lett. Itt a probléma az, hogy hirtelen nem lehet elhagyni.
2019. jan. 30. 14:49
 8/17 anonim ***** válasza:
90%
Nem lesz semmi baj, de azonnal kell menni a genetikushoz, a rivotrilt meg kezdje el lerakni, hetente egy negyedet ha csökkent (úgy számolom, hogy most 3 darab felet szed) az viszonylag kibírható és 6 hét múlva már abba is hagyta, amúgy ha végig szedné terhesség alatt akkor se lenne semmi, van egy czeizel videó erről, majd belinkelem, nem akkora para a gyógyszerszedés.
2019. jan. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
90%
2019. jan. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, elküldöm neki! Őt az zavarta meg leginkább, hogy a két orvos ellentéteset mondott. Az egyik hogy azonnal el kell hagyni, a másik meg hogy tilos azonnal abbahagyni. Mennek genetikushoz. De az a csoda, hogy 6 évig próbálkoztak, erre pont most, és úgy hogy védekeztek... :D
2019. jan. 30. 22:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!