Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Rivotril szedése mellett...

Rivotril szedése mellett merjek-e teherbe esni? 24N

Figyelt kérdés
2011 óta szedek nyugtatókat ,kezdtem Xanax az nem volt jo,utana Frontin,az se.Rivotril már másfél éve szedek kb.Leszeretnék róla mondani csak nagyon nehéz.Egy pszihiáter azt mondta ,hogy akarok-e gyereket?Kicsit elgondolkoztatott...És ugy érzem most lassan itt az ideje.De az orvos az mondta ,hogy Rivotril szedése mellett nem lenne egy Einstein..meg beteg lenne.Én meg ugy nem akarom...A antidepikröl sikerült lemondanom mert az ugyse segit az csak egy álomvilág az nem a valoság.Nagyon kétségbe vagyok esve..:( VÁltozo az adagom valamikor nem szedem be egy két harom nap utana vagy 0.5 a legtobb max 2 mg de az nagyon ritka.

2016. aug. 3. 16:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Anyaként egyet tudok mondani: sem a terhesség, sem a szülés, sem maga a gyermekkel járó 7köznapok nem feltétlenül mindig az a rózsaszín cukormáz, amit a neten,újságban,tv-ben látsz. Vannak és lesznek nehéz, idegpróbáló szakaszok, pláne ha mondjuk a terhesség külön figyelmet igényel valami oknál fogva. Akkor vágj bele, ha érzel magadban annyi erőt, hogy tudod úgy venni az akadályokat, hogy nem nyúlsz feltétlen gyógyszerhez.

Nem rosszindulat mondatja ezt velem, de stabil idegrendszerrel is néha nehéz, nemhogy egy kicsit labilissal.

Egy gyereknek az anyja legyen biztos pont az életében.

Konzultálj erről orvosokkal, hogy mi lenne a leszokás biztonságos menete, illetve hogy hogyan is fogj hozzá.

Sok sikert

2016. aug. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem migrén miatt kellett szednem triyptyl nevű gyógyszert, amit használnak depresszióra is.

Nem volt tervezve a baba és mivel komoly menstruációs bajaim voltak, így mondták is nekem, hogy nem eshetek teherbe, csak gyógyszeres kezeléssel. Végül teherbe estem, de csak 5. héten derült ki, addig pedig szedtem a gyógyszert. Végül a 10. hétben elvetéltem, mint kiderült a baba fejlődése megállt a 4-5. hétben. Az orvos szerint a gyógyszer is okozhatta ezt. Szóval én nem ajánlom, hogy így próbálj meg teherbe esni!

2016. aug. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)Elsö válaszolo: Köszönöm a tanácsokat. Utolsó válaszolonak: Nagyon sajnálom. :(
2016. aug. 3. 16:51
 4/12 anonim ***** válasza:
Én Xanax mellett lettem terhes, amit nyilván abba kellett hagynom terhesen. Szülés után újra szedni fogom. Nehéz, de megéri.
2016. aug. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Eszembe sem jutna.
2016. aug. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem szeretnélek elkeseríteni, de a Rivotril keményen antidepresszáns, sőt a nyírőbe ezzel segítenek lehozni a drogosokat a cuccról ... a függőségük iránti vágyat ezzel csökkentik... és ezt onnan tudom hogy a barátnőm ott nővér.

A xaxan, és fronti, kistesói a rivonak. Én a helyedben mellette NEM MERNÉK TEHERBE ESNI!

Én a helyedben fokozatosan vonnám meg a rivotrilt a szervezettől (márha komoly a gyerekvállalás iránti elhatározásod), és csak is orvosi aszisztálás mellett. Ugyanis a rivotril képes ugyanúgy egyfajta függőséget kialakítani a szervezetben.

Nyilván okod van hogy szeded... de mindenképp felelősség teljesen dönts, és ha babát szeretnél, akkor konzultálj az orvosoddal, hogy elindulj azon az úton , hogy ne kelljen szedned tovább. Az sokkal rosszabb, ha teherbe esel, és akkor a doki letilt... egyik napról a másikra akár. mintsem hogy még most amikor mégcsak tervben van szép fokozatosan csökkentitek a dokiddal az adagokat. Esetleg kérsz más kiváltó gyógyszert ami nem olyan kemény mint a rivo.


sok sikert !

2016. aug. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
NE!!
2016. aug. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha nem szednéd a rivotrilt akkor nem lennél jól. :/ azt sajnos nem tudom, hogy mivel lehetne helyetesíteni, azt meg nem lehet, h nem szedet, legalább is szerintem.

Olyan emberekkel dolgozom akik szedik a gyógyszert, sok félét. Ha gyógyszer hiány van akkor nagyon látszik rajtuk. :(

Kívánom a legjobbakat.

2016. aug. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
a rivotrol nem antidepresszáns,hanem szorongásoldó. nem lehet vele egy terhességet vállalni. viszont az antidepresszánsok közül az SSRI-ket lehet szedni,én végig szedtem,csak a xanaxot meg a rivotrilt nem engedték.
2016. aug. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Semmiképpen se a gyógyszer mellett ess teherbe. Először orvosi segítséggel hagyd el a gyógyszert és utána próbálkozzatok a babával. Tudom, hogy nehéz, én Xanaxot szedek :( De nagyon sok erőt kívánok!
2016. aug. 4. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!