Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért kell várni 3 hónapot?...

Miért kell várni 3 hónapot? Kinek mit mondtak?

Figyelt kérdés
Voltam dokinál, rákszűrésen. Mondtam, hogy most hagytam abba a gyógyszert és nemsokára máshogyan sem szeretnék védekezni. Azt mondta, várni kell 3 hónapot és utána mehet. Nem volt kedvem rákérdezni miért van ez az ellentét a szakmai álláspontok között, de valaki meg pont azt mondja, gyógyszer után rögtön sokkal jobb esélyed van teherbe esni. Én mindenképp várok, más okok miatt, szerintem egy fél évet is, tehát itt nem annyira rólam van szó, de mindig érdekelt, ki miért állítja vajon, hogy kell szünet, vagy hogy nem kell. Nektek mit mond erről a saját dokitok? Elmondta, miért?
2019. jan. 31. 10:14
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
Csak és kizárólag azért, mert annyi idő alatt beáll a ciklusod.
2019. jan. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ahány dokit megkérdeztem , fele fele arányban hol ezt mondták, hol azt. Egyik szerint egy ciklus alatt is helyreáll minden, ugyanúgy felépül a nyálkahártya stb. Így az után már lehet próbálkozni (én másodikhónapban már terhes is lettem)

Másik szerint ez a 3 hónap a mérvadó.

2019. jan. 31. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
Úgy van,ahogy az "első" írta.Sokkal egyszerűbb úgy várni a babát,hogy tudod,hogy már visszaállt a peteérésed,sőt,egyébként még 3 hónap sem garancia rá,hogy rendszereződik,hiszen van,akinek másfél évébe telik,mire szabályos lesz újra tablettaszedés után.
2019. jan. 31. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%
Nem, nem kell várni. Gondolom valami idős orvosod van régen volt ez a szokás akkor még más volt a gyógyszerek voltak.
2019. jan. 31. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azt mondta, nem kell várni.

A ciklus visszaállását nem befolyásolja, hogy szexelsz-e védekezés nélkül.

Majd úgy is akkor jön össze a baba, ha már minden rendben van.

2019. jan. 31. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%

Nekem azt mondta a dokim, hogy legyek türelmes, mert kb. 10 évig gyógyszert szedtem, így egy év biztos kell mire teherbe esem.


Ehhez képest tavaly januárban hagytam abba a tabletta szedést és kb. február 20-a körül fogant meg a babánk.

2019. jan. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
20%
En terhes lettem elso honapban, de muszeresen be kellett fejezni. Az orvos azt mondta, a tabletta segitett ra, hogy ilyen konnyen osszejott, szedjek meg 2-3 honapig, aztan ismet lehet probalkozni. Szoval nekem pont hogy teherbeesesre ajanlotta.
2019. jan. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem azt monta az orvosom (nem öreg!), hogy fél évet várjak, mert egy esetleges vetélés nem baba
2019. jan. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi :) az ultrahangon amúgy óriási tüszőket látott, így fogalmazott :"van itt anyag" :)
2019. jan. 31. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!