Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Egyetem után: Munkatapasztalat...

Egyetem után: Munkatapasztalat vagy baba, ha a férj már nagyon szeretné a babát?

Figyelt kérdés
Családi okok miatt később kezdtem a főiskolát, nemrég végeztem el, 30 éves vagyok. Nemrég találtam egy jó állást is, 6 hónapra határozott idejű, amit aztán meghosszabbítanak, ha mindkét fél elégedett. Nos a férjem nagyon nagyon szeretné a babát, ő már 34 éves és nem akar öreg apuka lenni, viszont a másik felén meg itt ez az új állás. Ez az első olyan munkahelyem a főiskola óta, ahol tapasztalatot is tudok szerezni, de már most ha teherbe esek, biztosan nem fogják meghosszabbítani a szerződésemet. A férjemen viszont látom, hogy szomorkás, mindig ha kint vagyunk és babát lát, látom azt a szomorú vágyakozást a szemében. Én is akarom a babát, de a tapasztalatot is...valahogy két szék között érzem magam. Ti hogy látjátok? Mit csinálnátok?

2019. febr. 8. 09:32
1 2
 1/17 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
Bàr megértem a férjedet, megbeszélném vele, hogy ezt a 6 hónapot még vàrjàtok ki. Utàna viszont hajrà, lehet, h amúgyis kell pàr hónap a sikerhez babaügyben.
2019. febr. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 khniki ***** válasza:
100%
Mindkettőtök érdekében érdemes lenne addig várni a babával, hogy szülés előtt meglegyen az 1 ébes munkaviszonyod, hiszen akkor jár magasabb állami támogatás szülés után. Egy baba drága mulatság, nagy segítség lesz minden anyagi támogatás. Nem ezen a néhány hónapon fog múlni, hogy öreg vagy fiazal apuka lesz..
2019. febr. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Munka.

Minimum fél évet kibírtok, akkor szülésig meglesz 1.

Most képzeld el azt a szituációt, hogy ott állsz egy 2-3 évessel 33-34 évesen 0 tapasztalattal. Szerinted hogy veszi ez ki magát bármelyik munkaadó szemében?

Míg ha gyerek előtt elhelyezkedsz, máris 2-3 évet tüntethetsz fel (akkor is, ha csak 1-et dolgozol).

Első esetben be se fognak hívni interjűra,

míg a másodiknál legalább erre van esélyed.

2019. febr. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
30%

Én mindenképpen a babát választanám, mert azért ez nem úgy megy, eldöntöm-csinálom-kész. Ki tudja összejön e egyáltalán valaha is. És már így is idős vagy első terhességhez (biológiailag) (én 31 voltam mikor szültem az elsőt, és rajt volt a papíromon: későn szülő nő), minél tovább halogatod, annál kevesebb az esélyed.

Másrészt szerintem félév múlva pont ugyanitt fogsz tartani, hosszabbítanának, hosszabbítsak? Egy munkatapasztalat 5 év a releváns, amit már érdemes munkatapasztalatnak hívni. Ez a félév, kb ennyi, dolgoztál félévet terhesség előtt. Erre a munkahelyre nem mehetsz vissza, ha hosszabbítanak is-én legalábbis munkáltató helyében tuti nem vennélek vissza-félév tapasztalat-x év kihagyás-és még kereshetek is a helyedre valakit, aki vállalja, vagy nem-közigazgatásban például tartósan távollevők helyére nem lehet felvenni embert, új munkahelyen nem lesz releváns, hogy terhesség előtt dolgoztál félévet. Szerintem baba, a munkahely tuti megvár, mert munkahely mindig lesz.

2019. febr. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Igen, tulajdonképpen mindannyiótoknak igaza van. Ami a tapasztalatot illeti, az is, ami a babát illeti, az is. A probléma ott van, hogy a munkahelyem előtt is már próbálkoztunk kb 9 hónapig és nem jött össze. Félek, hogy ha most a munkát választom, akkor még kisebb lesz az esélye, hogy összejön.
2019. febr. 8. 10:22
 6/17 piroska és a farkas ***** válasza:
72%
A férjed megfelelő anyagi hàtteret tud biztosítani mindannyiótoknak?Van némi félretett pénzetek? Ha igen, akkor én nem hezitàlnék, elkezdeném a munkàt , és vele pàrhuzamosan a babadolgot is.
2019. febr. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
78%

Ha már próbálkoztatok 9 hónapig és nem jött össze , akkor én elég sürgősen utána járnék , van e vmi probléma mögötte :(

Barátnőm 31 éves volt mire úgy rászánta magát a babázásra (neki is nagyon jó munkája volt, ha otthagyta lényegében kezdhette előről) és évekbe telt mire sikerült a baba.

Szóval én helyedben dolgoznék, nem szólnék senkinek, és párhuzamosan próbálkoznék a baba dologgal.

Sajnos közel se biztos hogy 6 hónapon belül összejön.

Én pl. első alkalomból terhes lettem a kisfiammal, évek óta pontos a ciklusom, most 5 hónapja próbálkozunk, múlt hónapban egy kémiai terhességem volt.Szóval nem jön az úgy hipp hopp mindenkinek össze :(

2019. febr. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Igen, van megfelelő anyagi háttér, egyenlőre külföldön élünk és itt is dolgozunk. Az év vége felé költöznénk haza. A férjem jól keres. Éppen ezért is mondta, hogy őt nem érdekli, ha csak 6 hónapig dolgoznék. Ha teherbe is esnék és meg is születne a baba, minél hamarabb keresnék munkát is (persze részmunkaidőben), nem várnám ki otthon a 2-3 évet. Csak kérdés, hogy találnék-e munkát fél évnyi tapasztalattal. Az egyetemet viszont külföldön végeztem és angolt és németet perfekt beszélem, nem tudom, hogy ez számítana-e valamit, ha kevés lenne a munkatapasztalatom.
2019. febr. 8. 10:54
 9/17 anonim ***** válasza:
65%

"Ha teherbe is esnék és meg is születne a baba, minél hamarabb keresnék munkát is (persze részmunkaidőben), nem várnám ki otthon a 2-3 évet."


Ennek viszont semmi értelme.

Vagy az egyik, vagy a másik. Félszívvel csinálni nem érdemes.

2019. febr. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónak igaza van, nyilvanvaló, hogy te most dolgozni szeretnél- amit meg is értek, ez a tanulásod gyümölcse. A férjed is fiatal még.. 1 évet én tuti dolgoznék, úgy, hogy 6. hónaptól próbálkozás lenne..nem vagytok elkésve
2019. febr. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!