Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Annyira szeretnék második...

Annyira szeretnék második gyereket, de a férjem nem akarja. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

11 éve vagyunk házasok, van egy kisfiunk, idén kezdte a 4. osztályt.

Mindig is vágytam egy másik babára is, akár kisfiú, akár kislány.

A férjem mindig azt mondta, hogy meglátjuk, nem vagyunk elkésve.

Aztán valahogy mindig elmaradt a dolog, a férjem azt mondta még túl kicsi, várjunk még, legyen picit önállóbb.

Aztán elröppentek az évek, kijárta az óvodát, aztán elkezdte az iskolát, most pedig már igazi kispasi ;)


Itt a környéken rengeteg pici baba van mostanság, ill. az egyik legjobb barátnőm is kismama.

Ennek hatására megint felelevenedett bennem a gondolat, hogy szeretnék másikat.

Azt látom, a férjem most sem igazán akarja, azt mondja, neki egy kisfiú is tökéletes.

Elpanaszoltam a problémám anyukámnak is, aki szerint a fiam megszokta, hogy hárman vagyunk, anyósom szerint pedig túl sok év volna közte és a leendő baba között.


De mit is várhatnék? Anyukám is egyke, én is az vagyok. Sőt, anyósomnak és a férjemnek sincs testvére.

De nem tudom miért, de most minden vágyam még egy baba.


Mit tennétek a helyemben?


N/34



2017. szept. 9. 14:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
34%

En tudom, hogy nem lenne teljes az eletem egy gyerekkel, megprobalnam rabeszelni a ferjem, hogy igy nem vagyok igazan boldog, es az akarok lenni, miert az legyen, amit o akar ?

Nem beszelve arrol, hogy a gyereknek a legtobb amit adhatunk az egy testver, az o gyerekeiknek meg ezaltal lesz unokatestveruk.

2017. szept. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
85%
Ha ennyire nem akarja, akkor szerintem csak megromolna a kapcsolatotok, hogyha mégis ráerőltetnéd. Ő lehet, hogy örül hogy már nagyobb a fiatok, és nem vágyik újra végigcsinálni a csecsemő, kisbabás időszakot, ami azért nemcsak abból áll, hogy jaj de cuki kisbaba.
2017. szept. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
94%
Egy gyerekvállaláshoz mindkét félnek akarnia kell. Vagy megvárod, hogy ő is akarja vagy elfogadod, hogy egy gyermeketek lesz
2017. szept. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
40%
Korábban nem beszéltetek arról, hogy ki hány gyereket szeretne? Nekem könnyű volt férjem és az én elképzelésem egyezett így nekem nem kellett győzködni de tudtuk is egymásról mi az elképzelésünk a jövőnkkel kapcslatban.
2017. szept. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
4: Azért ezt nem olyan egyszerű előre megbeszélni, elhatározni, mert amíg nincs gyerek, addig az ember el sem tudja képzelni, hogy milyen. Én hármat szerettem volna, de az első terhesség és szülés után úgy döntöttem, hogy soha többet. Szerencsére a férjem sem vágyott rá, hogy újra átmenjünk minden nehézségen és szenvedésen.
2017. szept. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
76%

Én már elengedném a dolgot. Látod, hogy a férjed nem akarja, akkor mégis mit lehetne tenni?

Egy gyerek nagyon jó dolog, de csak akkor ha mindkét fél akarja különben szét is zúzhat egy kapcsolatot.

Amúgy én az anyósodat is megértem. A mostani gyermeked már 10 éves lehet, ez már nem kis korkülönbség.

Nem minden gyerek tudja kezelni.

Amikor ő lesz 18 éves, a kicsi még csak 7 éves körül.

Nincs közös téma, közös élmények és még sorolhatnám.


Nekem két testvérem van, akikkel nagyon szoros a kapcsolatunk, de a legnagyobb korkülönbség is (köztem és az öcsém között, 5 év). S ez az 5 év is simán elég a problémákhoz. Teljesen más dolgokon nőtt fel, mint én.

Ha 10 év lenne a különbség nem is tudom mit csinálnék... :)


Szerintem is megszokta már s ha a férjed sem akarja, akkor kár erőltetni.

2017. szept. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
36%
A férjed helyében mostantól minden alkalommal gumi lenne rajtam szex közben. Amikor a nőre rátör a gyerekpestis, hatványozottan nő a tabletta "elfelejtésének" esélye.
2017. szept. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Igaz, ő sem erőltetheti rám az ő véleményét, ill. én sem az enyémet.

Továbbra is szeretném, hogy a házasságunk harmonikus maradjon, és közösen nevelnénk szépen tovább a gyereket.

Tudom, hogy egy kisbabával rengeteg a teendő, hisz egyszer végigcsináltam, csak megint volna kedvem hozzá.

A házasságunk elején csak annyi volt világos, hogy szeretnénk gyereket, hogy egyet vagy többet az nem.



Sosem csapnám be a férjem ilyesmivel.

A 10 év tényleg rengeteg lenne? Természetesen azt szeretném, ha kötődnének egymáshoz.

Esetleg puhatolózhatok a kisfiamnál, szeretne-e kistestvért, jó lenne-, ha lenne?

2017. szept. 9. 14:41
 9/17 anonim ***** válasza:
51%

Miért az legyen, amit ő akar? Ennyi erővel miért legyen az, amit a nő akar?

Komolyan jó lenne ráerőltetni valakire, hogy vállaljon még egy gyereket, miközben nem akarja? Valóban igazi boldogság lenne egy kikényszerített gyerek, akiről, ha nem is mondja, de mindig eszébe fog jutni, hogy nem akarta és csak problémát okozott neki?

10 év egyébként nem lenne nagy korkülönbség a két gyerek között, 18-20 éveseknek is születik még kistesójuk... de ez nem is lényeg.

Ha nem tudjátok megbeszélni, akkor így jártál. Javaslom a kutyát vagy a macskát, pont ugyanúgy lehet velük foglalkozni, mint egy gyerekkel. Csak sokkal aranyosabbak.

Vagy pedig átba**od a férjedet és abbahagyod a gyógyszert/kiszurkálod a gumikat. Ha meg becsúszik, akkor már remekül rákényszerítheted a párodra.

2017. szept. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
76%

Jaj ne, csak a gyereket ne manipuláld. Ha akart volna kistestvért, már régen mondta volna. Egy 10 éves már nem tud mit kezdeni egy kistesóval, nem tudnak közösen játszani, ellenben elég nagy lesz ahhoz, hogy pl. rábízd a cumiztatást vagy megkérd, hogy vigyázzon délután a kicsire, és puff, már utálja is.

És ha bele is beszélnéd a gyerekbe, hogy akarjon kistesót, utána mi lenne a terv? Odaküldöd a férjedhez, hogy könyörögje ki tőle?

2017. szept. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!