Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Progesterone exeltis mellett...

Progesterone exeltis mellett menstruáció volt valakinek?

Figyelt kérdés

A gyógyszer előtt sose volt barnázásom, azért kaptam mert, a fogamzásgátló után nem állt be a ciklusom, és ezzel szerettük volna helyrehozni az orvossal együtt, iletve a babaprojekt miatt is ezt ajánlotta elsőként, aztán closty.

Már szedem egy pár napja és reggel barnázásra ébredtem, pár órával később pedig megjött. Úgy tudtam, hogy emellett nem is lehetséges a mentruáció, csak abbahagyást követően.. valakinek van tapasztalata, vagy infója, hogy miért lehet? Tudom, tudom orvos! - megyek is senki ne aggódjon, van időpontom már. Tapasztalat érdekel csak.


2019. márc. 5. 13:46
 1/5 anonim ***** válasza:

De egyáltalán ki lett vizsgálva, hogy van-e ovulációd vagy valami? A progeszteront lókaki sem ér, ha valakinek nincs ovuja. Az csak a luteális fázis támogatására szolgál.

Egyáltalán a ciklushoz viszonyítva mikor kezdted el?

2019. márc. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Azért kaptam a gyógyszert mert az előző hónapban a norcolut&closty kombó mellett sem történt meg a peteérés,uh-s nyomonkövetés volt többször is . Minden ki lett vizsgálva (laborban is - 3.-21.nap+IR,TSH) minden értékem tökéletes. A probléma az hogy pcos jellegű a petefészkem emellé viszont a labor értékek kiválóak.

Ez a progeszteron gyógyszer most emiatt lett felírva nekem, hogy hátha ettől a kombótól rendben lesz minden. Nem tudom ez így mennyire érthető. 😁

2019. márc. 5. 16:26
 3/5 A kérdező kommentje:

A ciklushoz képest pedig a naptár szerinti menstruáció kezdete előtt kezdtem el szedni 10 nappal. Most vagyok a 6. Napon de megjött. És nem értem, hogy miért. Ez érdekelne a legjobban.

Ovulació a múlt hónapban nem volt closty mellett sem, ezt most megint megpróbálom a ciklus 2. Napjától 2x1es formában de ha nem sikerül akkor sajnos valószínűleg immunins vagyok a gyógyszerre (az orvosom szerint), és jöhet az injekciózás.

2019. márc. 5. 16:36
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálam ugyanez volt, pcos szeru petefekszkek, de ír nek társult hozza, őszintén nem értem a dokidat, miért ezt írta fel hogy majd rendbe teszi az ovut... én metformint kaptam plusz diéta (hiába nem áll fent ÍR) és tökéletesen lett 3 hónap múlva peteeresem azóta pedig az első babankat várjuk, az előzményekre tekintettel 12. Hetig alkalmaznom kell progi hüvely kupot, kiegészítés gyanánt ! De jovohettol (mivel most töltöm a 12 hetet) erről is fokozatosan le fog hozni a doki!

Szóval én a helyedben felkeresnek egy másik orvost hogy ő mégis mit javasolna neked ?!

2019. márc. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A progeszteront arra írta fel hogy szedjem 10 napig és hagyjam abba, ettől meg fog jönni a menstruáció, aztán az ovulációra a clostit szedjem, hogy azt segítse.
2019. márc. 5. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!