Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 49 évesen harmadik gyerek...

49 évesen harmadik gyerek mennyire szabadna, nem szabadna?

Figyelt kérdés
Férjem 49 éves lesz jövőre én 37 leszek jövőre . Tehát most 48 és 36 évesek vagyunk. Van már két gyerekünk. Most gondolkozunk rajta , hogy lehetne még egy . Időben vagyunk még szerintetek ha most elkezdjük vagy ennyi idősen már késő .
2019. márc. 10. 09:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
58%
Én nem vállalnék 49 évesen gyereket.
2019. márc. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
80%

Ez teljesen rajtatok áll. Nektek kell tudni hogy belefér-e az életetekbe egy harmadik gyermek illetve te milyen lelki és még fontosabb fizikai állapotban vagy!

Voltam baby sitter egy külföldi családnál ahol a harmadik baba későn jött, az anyuka 42 az apuka 44 volt mikor született. (10 és 15 éves volt a másik két gyerek). Egy örökmozgó család voltak, állandóan jártak programra, utazni, kirándulni, és mindenki szuper sportos életmódot élt. Az anyukán se látszott hogy már 40 felett van.

2019. márc. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Igazából nem a saját korom miatt aggódók , hanem a férjem kora miatt. Abszolút fiatalos, sportos , egészséges , nem látszik rajta , hogy már közel van az 50 hez. De mégiscsak ha a későbbre gondolok , akkor ő majdnem 70 éves lenne mire a harmadik gyerkőc kb 20 éves
2019. márc. 10. 09:57
 4/18 anonim ***** válasza:
64%
49 éves férjjel már nem vállalnék gyereket. Túl nagy generációs hasadék az már gyereknevelésben, ami minden félt megviselne. Ráadásul egy dolog, hogy a férfiak ilyenkor még nemzőképesek, de megint egy másik fontos tényező az, hogy attól még a minőség már náluk sem olyan, hogy arra biztonsággal alapozni lehetne.
2019. márc. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
31%
Ha első gyerek lenne, azt mondanám, simán. De egy harmadikat már meg kell gondolni. Gondolj bele, már nyugdíjas lesz a középiskolai szülői értekezleteken.
2019. márc. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
62%
16 éves az unokám, akit 6 hónapos kora óta nevelek. 64 vagyok, minden oké, de a gyerek kilóg a többiek közül. Teljesen más nevelést kapott, ofő meg is jegyezte, kicsit nehezebb az élete mint a többieknek.
2019. márc. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
58%
Még csak annyit, nem az a sötét, begubózott vén trottyos vagyok. Mennék én még disco-ba is, csak hát az a 64. Fiatalos, laza, engedékeny, a technikával lépést tartó pasi vagyok.
2019. márc. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
26%
Én semmiképp sem vállalnék.
2019. márc. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem nyugodtan, ha mindketten akarjátok. Ha az anya lenne 49, akkor már elgondolkodtató lenne a helyzet. 50 feletti apát, többet is ismerek, nincs velük gond.
2019. márc. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
66%

Párom apukája 46 éves volt, amikor a párom született. Most ő 28, én 26, várjuk az első gyermekünket. A nagypapa 74 éves, bőséggel akadnak egészségügyi problémái, a fizikai segítségünkre szorul. Ha a gyerek szempontját nézem, akkor neki ki fog maradni a klasszikus nagypapázás. Nekem volt benne részem, nyarakat töltöttem vidéken a papával és el sem tudom mondani, mennyi, de mennyi csodálatos élményem volt vele, pedig nem volt egyszerű ember. Sok dologban még mindig azt kamatoztatom, amit tőle akkor tanultam. Sajnos az leborítékolható, hogy a mi gyerekünkre a papája nem fog vigyázni soha, nagyon örülni fogunk annak is, ha látja néhány éves koráig fejlődni. Mivel az én szüleim nagyon messze élnek, anyósom pedig néhány éve, nagyon fiatalon rákban elhunyt, így nem lesznek szó szoros értelmében nagyszülei a gyereknek. Mire te idős és valószínűleg segítségre szoruló leszel, a gyereked pont abban a korban lesz, amikor a családalapításon fog gondolkozni/dolgozni. Te rátestálnád magad a gyerekre, miközben ő a fiatal éveit élné éppen? Volt a családban, aki egyszerre pelenkázta az újszülött gyerekét meg a saját nagyapját, mert a bácsi már nem tudta ellátni magát, otthonba meg valamilyen indokkal nem vették be. Iszonyatos súlyt teszel a gyereked nyakába. Az a gyerek fiatalon végig fogja nézni a megöregedésedet, majd halálodat. Adja Isten hogy később, de ha nyolcvan életévvel számolunk, akkor is harminc éves lesz. Örülj, ha fogod látni az unokádat.


Abba gondolj bele, hogy most még jó hogy elbírsz velük, de mi van akkor, ha hirtelen bejön egy váratlan betegség a férjednél? Anyósom kereken ötven éves korában halt meg tüdőrákban, soha nem dohányzott, vidéken élt egész életében nem a nagyvárosi levegőt szívva, egy náthánál nagyobb baja mióta ismertem, nem volt. Két hónap alatt elment. És ez bármikor megtörténhet nálatok is. Veled is, a pároddal is. Ott maradsz majd közel negyven évesen két nagyobbal meg egy csecsemővel?


Én holtbiztos, hogy nem vállalnék be még egy gyereket.

2019. márc. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!