Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Leidenesek! Mennyire volt...

Leidenesek! Mennyire volt nehéz nektek a teherbeesés? Voltak komplikációk?

Figyelt kérdés
Heterozigóta vagyok, mint kiderült pár éve, de nem kaptam semmiféle gyógyszert rá, nincs is semmi panaszom, csak a fogamzásgátló miatt nézték meg, mert anyukám is leidenes. Neki elég sok vetélése volt, illetve trombózisa is, mikor a bátyám született. Egyelőre csak elméleti kérdés, szeretném tudni, milyenek így az esélyek :)

2019. ápr. 9. 07:23
 1/7 anonim ***** válasza:
53%

Egy éve próbálkozunk.

Bezzeg tiniként elég volt ranézni a fszra, 33 évesen stressz és napi 14 óra munka mellett politikai és társadalmi nyomára...

2019. ápr. 9. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Első elsőre, második második hónapban összejött. 31 és 34 évesen. Vetélésem nem volt, 20 éves korom óta tudok a Leidenről, így egyből szúrtam a clexane-t.

Barátnőm is csak azért vetélt többször, mert menet közben derült ki a Leiden. Amint rájöttek, a következő terhess3g meg is maradt clexane mellett.

2019. ápr. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az egyből azt jelenti, hogy egyből mikor kiderült a terhesség, vagy már "rákészüléskor"?
2019. ápr. 9. 09:10
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Amikor kiderült. Évekig nem szúrhatod előre magad heparinnal.
2019. ápr. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Sogornom. Trombozisa volt 25 evesen, utana vizsgaltak es derult ki a Leiden.

2 gyereke van, elsore osszejott mindketto. Elso gyereknel vegig szurnia kellett magat, sot talan mar akkortol amikor elkezdtek probalkozni. A masodiknal mar valtozott a protokoll, nem emlekszem jol, de talan nem is az elejetol es biztos, hogy nem a szules utan szurt verhigitot.

Haematologos (?) kiserte vegig a terhesseget, allando kontroll alatt volt, semmi problema nem volt egyik esetben sem, vetelese sem volt soha, se koraszules.

Kivanom neked is ilyen konnyu legyen!

2019. ápr. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Leidennel amikor már gyereket szeretnél, szúrni kéne magad elvileg, majd vérvétellel ellenőrizni a mennyiséget és időről időre növelni az adagot a doki szerint. Szóval első lépésnek kéne keresned egy jó hematológust, aki ért a kismamákhoz is és beszélgetni vele. (Sok Leidenes volt körülöttem és sajnos sorozatos vetélést okoz, ha kevés a heparin).
2019. ápr. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Leidenes vagyok és most várom a második babát,lányomnál csak azért nem kellet elkezdenem szurni magam mert hematomám volt véreztem is vele és félt az orvosom hogy felerösödik a heparintol,amint elmult egyböl szurni kellet egészen szülés után 6 hétig.Most vagyok 20 hetes és már a pozitiv tesztöl szurom magam.Egyébként az elsöre 3 évet mig a 2 ik ra 3 hónapot vártunk.
2019. ápr. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!