Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi a véleményetek a babaváró...

Mi a véleményetek a babaváró hitelről?

Figyelt kérdés
Ti igénybe szeretnétek majd venni?

2019. ápr. 17. 17:21
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
23%

"5# hogy érted hogy ne hitelre szüljön? Szerinted manapság ki tud hitelmentes lakást venni???"

Figyelj csak! Teljesen más, hogy valaki lakást szeretne venni, vagy a meglévőt felújítani, közben babát is terveznek és jól jön a pénz, meg megint más, hogy valaki a gyerek miatt vegyen fel hitelt. Akkor ne hitel miatt szüljön, az már biztos. Mellesleg gondolhatod, hogy kinek ad majd az állam 10 millió Ft-os hitelt... Aki amúgy sem szorul rá, mert ezt mindig is a jó jövedelemmel rendelkező személyek kapják, nem egy átlagkeresetű ember...szóval azért, meg ha amúgy hitelre nincs szüksége a családnak, akkor azért ne verje hitelbe magát. Én csak erre gondoltam. És nyilván ennek is vannak hátulütői, szóval csak azért ne szüljön senki...

2019. ápr. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
17%
Elég szomorú, hogy ott tartunk, ha vki gyereket akar, hitelt kell felvennie... Szépen hangzik, de sokan nem tudják igénybe venni. Úgyhogy túl sok értelme nincs is.
2019. ápr. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
82%
11# már bocs se ezzel a kamatmentes hitellel ki lehet váltani a lakáshitel egy részét. Ha megszületik a gyerek, akkor pedig elengednek belőle. Szerintem azért ez nem rossz. Persze semki nem ezért vállal gyereket (remélem). Csak erősnek éreztem ezt a kijelentèst is, mivel manapság szinte senki nem ússza meg a hitelfelvètelt. Én pedig utálom, mikor ezt úgy adják elő, mintha valaki eladná a lelkét az ördögnek. (És mintha lenne más választása).
2019. ápr. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Lacko17 válasza:
22%

Buta magyaroknak meg cigányoknak jó, mert direkt csinálnak még gyereket azért a sza*ros 10 millió ft-ért

így is sok cigány meg ember van. ha nem hiszed nézd meg a buszt, hévet. tele van mindig.

írtani kéne nem pedigingyenpénzt szórni az én adómból xD

2019. okt. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
46%

14# nagyon sötét vagy... Rasszista is, de letojom. Viszont a babavárónak nézzél utána mielőtt baromságokat írsz.. Ez egy hitel, attól még, hogy kamatmentes..

Nem adják csak úgy! Megfelelő munkahely, munkaviszony és jövedelem kell hozzá! Jó neked, ha tíz millió nem számít. Szerintem tízből kilencszer olyan veszi fel, aki akart egyébként is gyereket és lakásvásárlásra fordítja. Én is felvettem és lakáshitelt törlesztettünk belőle. Egyébként is két gyereket szeretnénk és igenis jól jött. Mellesleg én is a férjem is ugyanúgy adózunk. De ti fújjátok csak nyugodtan a magatokét.

2019. okt. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem egyáltalán nem jó dolog, minket nem hatottak meg a férjemmel, a gyerekvállalásról is letettünk. Van kertes házunk, kisebb normál hitellel, de el szeretnénk költözni az ország másik végére, mivel jelenleg Szabolcsban élünk. Időnként nézegetem az árakat, és elborzadok, hogy hogyan fogunk mi tudni egy élhető helyen, nem feltétlenül új, de korszerű házat venni? Sehogy...Olyan magasra kúsztak az árak, hogy elment a kedvem még attól is, hogy országban maradjak. Gyereket sem akarunk, biztos szép dolog, és nagy öröm, meg szeretet, de ne kelljen neki is küszködnie majd itt, inkább lemondtunk róla. Mert itt normális jövőkép nincs, ha nem vagy gazdag!

A környezetemben több párt is tudok, akik felvették a babavárót:


1. Saját szájukkal mondták el, hogy csak azért vállalnak gyereket, hogy megkaphassák a pénzt. Megszületése előtt még azt is mondták, hogy nem várják a gyerek születését egyáltalán.


2. Csóri család, egymás hegyén-hátán élnek 3 szobában 8-an, tele hitellel. Gyerek megszületett, így már 9-en vannak, azóta baromságokra elverték a pénzt, a gyerek meg majd felnő, mint a gaz, ugyanakkora jövőképpel, mint a családja.


3. Gyerekmentes házaspár, mindketten munkanélküliek, elfogyott a pénzük, gyorsan felvették, hogy ne haljanak éhen. Azóta szépen élik fel az összeget, havi szinten csak cigire elmegy nekik kb. 100.000 Ft, munka azóta sincs. Gyerek sincs, azt se tudják, hogy lehet-e nekik egyáltalán, de mire megszületik esetleg, addigra a pénz már csak egy szép emlék lesz.


Szuper ötlet volt Fidesz, köszönjük.

2021. márc. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
72%
Attól, hogy neked a cigó ismerőseid ilyenek még nem minden ember ilyen. Nekünk nagyon jól jött és igen köszi Fidesz.
2021. márc. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
31%
17-es, az a helyzet, hogy egyik se cigány, akikről meséltem.
2021. márc. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
16# felsoroltàl három párt...Oda ne rohanjak... Ez aztán a reprezentatív felmérés.
2021. márc. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!