Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terhesvitamin okozhat menstruá...

Terhesvitamin okozhat menstruációs késést?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van valakinek információja arról, hogy a terhesvitaminok miatt késhet e a mensi?

3 hónapja döntöttük el, hogy belevágunk a babaprojektbe. Az orvosom javaslatára elkezdtem a vitaminokat szedni (folsav, vas, magnezium,E vitamin stb).

Februárban 5 napot, márciusban idöben jött, viszont most megint 4. napja késik.

18 éves korom óta mindig napra pontos a ciklusom, mostanában van ez.

Az is kizárt, hogy "bebeszélem magamnak", mert semmi babás tünetet nem vettem észre, nem is vagyunk rá görcsölve a témára.

Fog.gátlót nem szedek, teljesen rendben van nálam minden, a dokim sem talált semmit.

A nögyógyászom normálisnak találja a 7 napon belüli csúszást, a háziorvosom 5 nap késésnél tesztet javasol.

Járt már más is igy? Valakinek ötlet?

Vagy most kezdjek el minden hónapban tesztelgetni? :) Én azt hittem elég "A teszt"-et megcsinálni :)

Köszi mindenkinek!

26/N



2019. ápr. 28. 22:09
 1/4 anonim ***** válasza:
54%
Hat ez engem is erdekel, mert hasonloan jartam, csak vitamin nelkul. Soha nem kesik a menzeszem. Mindig inkabb korabban jon meg egy nappal, ha epp nem idore, de kesobb sosem. Erre miota elkezdtunk probalkozni, 2 napot kesett az elso honapban. En mar arra gondoltam, hogy a sperma zavart be (??) komolyan nincs otletem.
2019. ápr. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Jellemző, hogy felborul a ciklus, amikor az ember babát szeretne.

Emellett az sem kizárt, hogy elsőre összejön. Nem kell tüneteket érezni ahhoz, hogy terhes legyél. Csinálj egy tesztet. Lehetőleg reggeli, vagy minimum 3-4 ,órája koncentrált vizeletből.

2019. ápr. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Elméletileg terhesvitamin szedésétől nem késik a menzesz, úgy tudom nem zavarhat be a ciklusba. Az viszont igen -akármennyire nem akar a pár rástresszelni a babavárásra- ha egy picit is stresszeltek rajta. Ez tök normális, hiszen mindenki azt szeretné, ha minden jól menne, egészséges legyen a pici...stb.

25-35 napos ciklust még egészségesnek mondanak, plusz mindenki szervezete más és más.

Kérdésedre visszatérve, 4 nap késésnél már tesztelhetsz, de ha nem akarsz állandóan tesztelgetni, akkor lehet, hogy a helyedben egy hetes késésnél tesztelnék, persze ha kibírod addig :)

2019. ápr. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm Mindenkinek a választ! :)

Természetesen nagyon várjuk a babát,de mivel még csak ez a 3. hónap, így türelmesek vagyunk. Nem a pénzt sajnálom a tesztekre, csak nem szeretnénk beleélni magunkat idő előtt a dologba.Olyan sokat lehet olvasni, hogy pozitív lett a teszt mensi előtt, utána egy nappal, aztán még sem lett belőle babó.

Azt is tudom, hogy nem mindenkinél jelentkeznek tünetek, de aki annyira vágyik a babára, teljes tünetsort képes magának bebeszélni, na nálam semmi ilyen. Sőt inkább minden tünet a mensit jelzi. Erős vizes folyás, mensis görcsök..

Minden esetre holnap veszek egy tesztet akkor, és szerdán reggel tesztelek egyet.

Ha a továbbiakban, bárki járt hasonlóan hozzám, szivesen várom a válaszokat!

Köszönöm még egyszer mindenkinek! :)

2019. ápr. 29. 09:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!