Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen terhesvitamint ajánlaná...

Milyen terhesvitamint ajánlanátok, amiből van 3 havi adag és magas a vas/D-vitamin tartalma?

Figyelt kérdés

Vérképem szerint vashiányos vagyok, de nem írnak ki vasat. Lassan babát szeretnénk és aktuális lett a terhesvitamin szedése. Így már célszerűen venném, kellemest a hasznossal.

Köszönöm.



2019. márc. 4. 13:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Gravida például.


Amúgy miért nem írnak ki vasat? Mennyi a hemoglobin értéked? Vannak recept nélkül kapható vaskészítmények (én pl. Maltofert szedek, igaz nekem írták), de jó lenne tisztázni az orvosoddal, hogyha valamiből hiány van, akkor azt miért nem kezeli? Nem lehet, hogy életmódváltást, egészségesebb táplálkozást javasolt, hátha megoldja külön vas szedése nélkül?

2019. márc. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Jutavit magzatvédő vitaminban van szerintem a legtöbb vas, 60 szemes változatban kapható.
2019. márc. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Gravida.
2019. márc. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Intenzíven sportolok, ennek megfelelelő egészséges étrendet folytatok. Mellé glutén és laktóz intolerancia társul. Sajnos genetikailag vékony típus vagyok, 169 cm 49 kg ... kell a szervezetemnek a megerősödés, hogy be tudjam majd fogadni a kis csodát.

A vas értékek 8,5 és 10,7től lenne valami 25ig normális.

Azt mondta az orvos, egyek egy kis céklát meg igyak bort ...

Hmm köszi ...

Gyerekkoromban is vérszegény voltam .... azt hiszem a kis bor kis cékla nem megoldás.

2019. márc. 5. 07:28
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Lehetséges, hogy volt az életedben olyan antibiotikumos kezelés, ami után nem állítottak helyre bél- és hüvelyflórát, vagy császárral születtél vagy nem hagytak az édesanyáddal gyakori testkontaktust a születésed első hetében vagy a szüleidnek emésztési/bélproblémái vannak...? Na mindegy, csak mert az intoleranciák és a felszívódási zavarok soványsággal karöltve mind lehetnek a felborult bélflóra és sérült áteresztőrendszer következményei.

Nekem egyébként a heti egy májevés szokott segíteni. Kacsamájat ajánlom, annak van a legmagasabb vastartalma. Másfél hónap alatt a heti kb. 20 deka máj 2-3 értékkel felhúzza a vasamat.

Multiból (mamavédő) nem lehet vasat pótolni, átlagban ezekben csak max. 20 mg van és annak a vas rossz felszívódása miatt csak kb. 10-15%-a hasznosul. Plusz ha van mellette más ásványi anyag, az akadályozza a felszívódását még ennek is. Jobb multikban emiatt nincs is vas...

Én eddig egy olyan multit találtam, amiben megfelelő mennyiségű a D-vitamin, ez a GAL babavárója. De mint minden jó multi, ez se két fillér. Ha csak a D kellene belőle, akkor háziorvos vagy nőgyógyász felírja a 3000NE-st, úgy 670 ft.

Probiotikumot szedsz?

2019. márc. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Egy évig szedtem probiutikumot. Nem rémlik, hogy lett volna ki nem kezelt antibiotikumos időszakom, bár lisztérzékeny kb 6-7 éves korom óta vagyok, úgyhogy előtte nem nagyon emlékszem rá mi volt ilyen téren. Egyke vagyok, apa nélkül, benne lehet a pakliban mindenféle olyan amit felsoroltál, anyám viszont a mai napig a nyakamon van, alig lehet leszedni magamról, pedig a nyáron fogok esküdni, és még mindig képtelen elfogadni, hogy onnantól másik városba költözünk, mert így hozza az élet. Azt hiszi soha többet nem fog látni :D Természetes úton születtem annyit tudok.
2019. márc. 6. 07:36
 7/8 A kérdező kommentje:
Nőgyógyászati gondom soha nem volt, le is kopogom :)
2019. márc. 6. 07:37
 8/8 anonim ***** válasza:
Jutavitnek +1 😊
2021. szept. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!