Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kaptam egy nagyon jó állásaján...

Kaptam egy nagyon jó állásajánlatot, viszont épp benne vagyunk a babaprojektben. Ti meglépnétek?

Figyelt kérdés
Ha nem kezdtünk volna el próbálkozni, nem is lenne kérdés, hogy váltok. Nem régóta kezdtünk bele, mindketten egészségesek vagyunk, így számítunk rá, hogy hamar terhes leszek. Tudom, hogy lehetséges évekig kell várni, az is lehet, hogy másfél hét múlva, amikor meg kellene jönnie a menstruációmnak, már nem jön meg. Ti a próbálkozós időszakotokban hogy hoztátok meg ezeket a döntéseket? Jelenleg egyéni vállalkozó katás vagyok, így minimálbérre számított gyedet kapnék. Az új munkahelynél fényévekkel jobban keresnék. Gondoltam rá, hogy amint pozitívat tesztelek, elmondom majd az új munkahelyen, nem fogok titkolózni és kiszúrni velük.
2019. máj. 20. 18:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Nyugodtan mond el, de akkor vagy felvenni nem fognak, vagy a próbaidő alatt indoklás nélkül kirúgnak.
2019. máj. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%
Sokmindentől függ: hány évesek vagyunk, milyen tartozásaink vannak, mennyit akarok otthon lenni szülés után, mennyire kell a kasszába az a plusz pártízezer forint, milyen munkát kellene végezni az új helyen, van-e esélyem gyerek után is olyan jó állást kapni stb.
2019. máj. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
Én kaptam ajánlatot fél évvel az első baba projektes hónap után. Nem vállaltam és gyesről visszamentem a régi munkahelyemre. Azóta még nem sikerült babát összehozni, de így nem aggódok a próbaidő miatt.
2019. máj. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Az indoklás nélküli kirúgás a jelenlegi munkahelyemen is játszik, mivel próbaidőn vagyok.

Ülőmunkám lenne, labor, addig dolgoznék, ameddig tudnék. Évekig el tudnám képzelni, hogy ott dolgozom, ha visszavárnának, visszamennék.

2019. máj. 20. 19:21
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor függeszd fel a baba projektet egy időre.
2019. máj. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
En nem rizikoznek. Kerj haladekot hogy meglasd megjon e. Ha nem, akkor harom honapra minimum fuggesszetek fel a baba projektet. Aztan kesz.
2019. máj. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, így lesz. Eldönteni van még időm, legkésőbb pár nappal azután kell visszaválaszolnom, miután kiderül, összejött-e a baba.
2019. máj. 20. 20:25
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem isb függesszétek fel a babaprojektet egy kis időre. Viszont ez a kis idő minimum fél év kell, hogy legyen, ha valamennyire korrekt akarsz lenni a munkaadóddal. Azért arra is számíts, hogy úgy kell onnan elmenned szülni, hogy ténylegesen is szívesen várjanak vissza, ahhoz pedig kell egy kis idő, hogy úgy beszéltük dolgozd magad.
2019. máj. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
*bedolgozd magad. Bocsi, autocorrect.
2019. máj. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
64%

Hasonló cipőben járok... nagyon nagyon váltanék, lenne is lehetőségem, de mi is most kezdtük a babaprojektet. Ha belegondolok abba, hogy ha hamar sikerül teherbe esnem, akkor teljesen felesleges váltanom, mert nekem úgymond biztos de szar állásom van xD de nekem a biztos többet ér most, mint a bizonytalan.

A babaprojektet pedig nem szeretnénk húzni, halasztani, mindketten vágyunk már saját gyerekre.

Nálad látom picit más a helyzet, ha elfogadod az állást, kb max 3 hónapot várnátok még a projekttel? Akkor az szerintem vállalható.

2019. máj. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!