Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy oldjátok meg munka...

Hogy oldjátok meg munka mellet a lombikozást, inszemezést illetve az előtte szükséges vizsgálatokat?

Figyelt kérdés
2010. júl. 8. 18:43
 1/8 A kérdező kommentje:
mellett (bocsi)
2010. júl. 8. 18:44
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem a közvetlen beosztottam őszintén elmondta hogy babát szeretnének de nem jön és belekezdenek az inszemekbe, meg ilyesféle vizsgálatokba. Én pedig engedélyeztem neki azokra a napokra a szabikat, táppénzes napokat és nagyon drukkolok nekik :)

Persze ha babonából vagy egyéb okból nem szertnéd bent elmondani (ami szintén érthető) akkor szerintem nem is kell, ha menned kell akkor egyszerűen szabit kérsz vagy felajánlod hogy ledolgozod, nálunk pl. el lehet menni így hogy utána ledolgozod a kiesett időt.

Sok sikert!

2010. júl. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A vizsgálatokkal nem volt gond, azokra szabadnapot vettem ki, mert az csak havi egy-két alkalmat jelentett.

Nemrég tudtuk meg a konkrét időpontot a lombik kezdetére, de közölte a főnököm hogy nem vehetek ki szabit, délutánra be kell mennem.Nem tudom hogy hogyan gondolta ezt, mert vidékről járok pestre, ahogy számoltam, sehogyan sem fogok visszaérni.:(

2010. júl. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A törvény nagyon jó ilyen szempontból, mert még szabit se kell kérni, fizetetlen távollét jár minden vizsgálatra, kezelésre, ha te azt akarod. Vagy megoldod szabadságból a vizsgálatokat és táppénzzel a beültetést. Rajtad áll a dolog.

Mivel a beültetéssel együtt mindjárt táppénzre is vesznek, a főnököd hiába vár téged, be ne menj!!! Pihenj pár napot minimum. Én feküdtem 3 hétig minden beültetés után, táppénzen.

2010. júl. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én a közvetlen főnökömnek elmondtam, és elenged. Vagy kiírok szabit, vagy ledolgozom.

Én Szegedre járok, ott nem jár automatikusan a beültetés után a táppénz. A háziorvos jóindulatán múlik, hogy kiír-e. Az előttem szólonak ezek szerint nagyobb szerencséje van, ha kiírták 3 hétre. Nekem azt mondták, em is kell vele feküdni. Szerintem, ez változó, orvostól függ.

2010. júl. 9. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A munkahelyemen nem szeretném elmondani, mert nagyon szemetek, már mikor annyit mondtam, h nőgyógyászhoz megyek, elkezdtek poénkodni rajta, h biztos abortusz, meg ilyenek.

A beültetéstől táppénz lesz az biztos, csak előtte nem tudom, hogy oldjam meg a vizsgálatokat, mert ma is alig engedtek el és hétfőn is mennem kéne :( Jár ezekre a napokra fizetés nélküli? Vagy ez hogy van? Milyen igazolást kell vigyek?

2010. júl. 9. 14:04
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen, az orvostól kell vinni egy papirt, hogy emberi reprodukciós eljárásban veszel részt, a vizsgálatokra és a beültetés után is, tehát mindig, amikor ad az orvos papirt, azokra a napokra jár a fizetés nélküli szabadság, ha akarod. A beültetés utánra pedig a táppénz.

Ne mondd el a kollegáknak, csak a fönöknek, vagy ha nagy cég, akkor a munkaügyön és nem mondhatja el senkinek, erre hivd fel a figyelmét, mivel ez személyes adat, különös védelem illeti meg.

Úgyhogy nem tudnak pletykálni, mégis el tudsz menni és a szabadságod se fogy.

2010. júl. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi, próbálkozok majd így.
2010. júl. 12. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!