Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 12 evig szedtem a fogamzasgatl...

Papp Edina Gyöngyi kérdése:

12 evig szedtem a fogamzasgatlot, most babat szeretnek, szükseges egy par honapot varnom, hogy a gyogyszer kiürüljön a szervezetemböl, mielött elkezdünk probalkozni?

Figyelt kérdés
2011. szept. 30. 16:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
44%
igen, minimum 3 hónapot
2011. szept. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
44%
Igen, én is amikor abbahagytam igaz, hogy rögtön teherbe estem, de 7 hetesen el is vetéltem.
2011. szept. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%
Először is a gyógyszer 24 óra alatt kiürül, különben nem kéne minden nap bevenni :) Másrészről egyáltalán nem muszáj kivárni semmit. A testednek kevesebb megterhelés, ha vársz egy-két hónapot, míg rendeződik a menstruációd, de abból sem lehet hátrányod, ha rögtön teherbe esel.
2011. szept. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is 12 évig szedtem a Harmonettet, nekem az orvosom azt mondta, hogy protokoll a 3 hónap, semmi sem kötelező. Ahogy abbahagytam a gyógyszer szedését, következő hónapban terhes is lettem és van egy egészséges 15 hónapos kisfiam. A terhesség alatt nem volt semmi problémám, mondhatni álom állapot volt.
2011. szept. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
47%

ez tévedés, hogy kiürül 24 óra alatt, hiszen akkor a gyógyszermentes időben nem lenne z ember védett és másképp kéne védekezni


3 hónapot szoktak mondani az orvosok

2011. szept. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

ma 16:58


Azt nem a fogamzásgátló okozta, ugyanis semmi hatása sincs a terhességre. A tabletták úgy működnek, hogy becsapják a szervezetet, mert ugyanolyan hormonokat tartalmaz, mint amit a női test termel a ciklus folyamán, így az agy azt hiszi, már termelt, és nem termel sajátot, így akadályozva meg a peteérést. A vetélések sajnos nagyon gyakoriak, legtöbbször észre sem veszi az ember, viszont ilyenkor a magzat életképtelensége áll fenn a legtöbbször. Ezt pedig nem befolyásolja a tabletta.

2011. szept. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

ma 17:00


A tabletta mentes szünet más. Mint leírtam, a tabletta mesterséges ciklust állít be, és minden ciklusnál természetes a vérzés. A tabletta abbahagyásakor leesik a progeszteronszint, ez okozza a vérzést. De még mielőtt elkezdhetne érni a petesejt, már kezdődik is az újabb levél, így megint nem termel saját hormont a szervezet és így tovább. Ha nem ürülne ki 24 óra alatt, akkor nem lehetne teherbe esni attól, hogy kihagy az ember 1-2 szemet.

2011. szept. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én 24 helyett 48 órát tudok, de ennek semmi jelentősége.

A 3 hónapot azért mondják a dokik, hogy beálljon a saját, természetes ciklusod, de ha akkor leszel terhes, azzal sincs gond!

Sok sikert!!!

2011. szept. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én vártam,nem jött össze,barátnőmnek azonnal,már 2éves a kisfia,kolléganőm pedig jövő hónapban szül,ő sem várt.

Én nem várnék a helyedben!

2011. szept. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szia! Én 10 évig szedtem Melianet!Július elején hagytam abba, azóta próbálkozunk, de még semmi eredmény! Először 30, majd 29, most 26 napra jött meg, de mindhárom alkalommal nagyon kevéske! Pattanásom most két hete rengeteg lett :(
2011. szept. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!