Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Egy hete kellett volna megjönn...

Egy hete kellett volna megjönnie, nem jött, de nem mertem eddig tesztelni. Ma nagyon egyértelmű pozi jött ki már ahogy felszívta a vizeletet. Eddig nem szedtem várandos vitamint, ugye nem lehet baj? Ma már vettem femibiont.

Figyelt kérdés
2019. jún. 24. 17:39
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
Nem baj. Folsavat lett volna érdemes, de azt is már teherbeesés előtt hónapokkal, az étkezéssel nagy valószínűséggel már bevitted a megfelelő mennyiséget.
2019. jún. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
Dehogy lehet baj....eleve nem is kötelező, ha eszel rendesen vitamindús változatos ételeket.
2019. jún. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
60%
Dehogy baj. Sőt, nem előírás. Nincs olyan, hogy kell szedni. Nyilván érdemes, de ha egyébként nem vagy vitaminhiányos és egészségesen táplálkozol, sok gyümölcsöt és zöldséget eszel, akkor egyáltalán nem szükséges terhesvitamint szedni.
2019. jún. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Fiatallányka ***** válasza:

Én végig csak folsavat, c vitamint és vasat szedtem.

Most 1 hónapos a kisfiam, így is minden rendben volt vele.

Ha valami hiányzik a szervezetedből a vérvételeken úgyis kiderül és tudod pótolni.

Boldog babavárást! ☺️

2019. jún. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Dehogy baj. Én sem szedtem előtte, 7 hetesen kezdtem el a Femibiont.
2019. jún. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Gratulálok a babához! Várandós vitaminnal nem veszítesz semmit, különösen az elején.

A 12. terhességi hétig szokták javasolni az emelt szintű folsavat, de nem vitaminhiány miatt, hanem mert kimutatták, hogy csökkenti a nyitott gerinc kialakulásának a lehetőségét. Az 5. hét körül megy át a gerinc azon a fejlődési szakaszon, ahol ez jelentkezhet. Lehet kapni erre a célra 3 mg-os folsavat, abból napi 1-2 szem a javasolt adag. De fontosabb, hogy ne parázz, a test egy csomó mindent képes kompenzálni, megoldani. A babának sem lesz vitaminhiánya, a várandós vitamin Téged véd, a tested ugyanis először a babát szolgálja ki a készleteidből.

2019. jún. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!