Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hosszú ciklus mellett teherbee...

Hosszú ciklus mellett teherbeesés?

Figyelt kérdés

Decemberben abbahagytam a fogamzásgátlót, amit kb. 6 évig szedtem. Akkor is azért kezdtem el szedni, mert a kislányom születése után nagyon rendszertelen lett a menstruációm. Ez azt jelenti, hogy 30-70 nap között bármilyen hosszú lehetett a ciklusom, és mivel még nem tudtunk második babát vállalni, így a gátlót javasolta a doki.

Na de 6 év gátló szedés után eljött a mi időnk, jöhet a kistesó. Az első ciklusom 39 napos lett, 2. 35 napis, 3. 42 napis, 4. 40 napos, most pedig már az 53. napnál tartok, de sehol semmi.

Múlt hét kedden csináltam egy tesztet, az negatív lett. Illetve kijött a hüvelygombám is másfél hete, voltam dokinál, kaptam rá gyógyszert.


Mondtam neki a rendszertelen ciklust, meg hogy babát szeretnénk, azt mondta ha nem jön meg 2 héten belül, menjek vissza.

Épp nyaralni vagyunk, szóval ha semmi menstruáció, akkor 1 hét még a doki.


A hüvelygombám eddig kétszer jött elő ebben az évben, január és februárban is a peteérés környékén. Ezzel lehet összefüggésben? Lehet most is azért jött ki mert akkor lehetett? Ha esetleg volt már valaki így...


Iszonyat pattanásos vagyok a mostani hosszú ciklusnál, tiszta ragya a fejem 2 hete.


Aki volt már így, mi okozza ezt a hosszú ciklust?


2019. júl. 17. 09:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp kivizsgálást javasolnék. A fogigátló nagyon rossz döntés volt, sajnos. Rengeteg dolog okozhatja, pajzsmirigy, IR, hormonproblémák, PCOS, stb.
2019. júl. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Menj el endokrinológushoz, ő elküld vérvételre és kiderül.
2019. júl. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Endokrinológust keress.
2019. júl. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nincs peteérésed sem.
2019. júl. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ahogy írták, endokrinológus, vérvétel, UH-n nem tudom voltál-e de PCOS gyanút nézhetne a doki.


Én csak 2 évig szedtem de szétkavart mindent, meghíztam, inzulinrezisztens lettem. A foggátló csak elfedi és sokszor súlyosbítja a tüneteket. Persze anno nekem is azt ajánlotta az "okos" doki PCOS-re...


Aviva tornát tudom még nagyon ajánlani.

2019. júl. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!