Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Elméleti kérdés: Mi történik,...

Elméleti kérdés: Mi történik, ha valaki fogamzásgátló szedése mellett teherbe esik? Mit mond neki a nőgyógyásza, ha ez derül ki? Mit kell tennie? Mennyi az esélye annak, hogy megmarad a baba?

Figyelt kérdés

Mint írtam, elméleti kérdés, engem nem fenyeget ez a veszély. Egy könyvhöz kéne.

Addig eljutok, hogy azonnal abba kell hagyja a fogamzásgátló szedését, de többet nem tudok. Mit mondana a doki egy ilyen nőnek? A baba megmaradna? Mennyi idő után nem maradna meg? Úgy értem, ha pl. egy hónappal a teherbeesés után tűnik fel az illető nőnek mivel nem volt megvonásos vérzése, akkor a baba túlélné azt az egy hónapot a tabletta mellett is? Vagy nem hat rá ilyen módon?



2019. jan. 20. 20:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Abba kell hagyni a gyógyszert és ennyi. Minden úgy megy, mintha nem szedte volna
2019. jan. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ezek szerint ha (rövid ideig) tovább szedi a tablettát (mielőtt megtudná, hogy terhes), attól nem vetélne még el. Igaz?
2019. jan. 20. 21:05
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem,így nem lehet vetélést előidézni. Ez nem abortusztabletta! Ráadásul,míg nincs köldökzsinór,nem is jut el a babáig semmi! Tőled függetlenül él benned,és a szikhólyagból táplálkozik.


Pont ezért kell speckó gyógyszer a vetélés beindításához.


A fogamzásgátló semmi.

2019. jan. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek olyat aki fogamzás gátlót szedett és teherbe esett. 6 hónapig nem tudta terhes mert nem is gondolta volna előfordulhat. Elment orvoshoz a megmagyarázhatatlan hízása miatt holott fogyókúrázott! Akkor közölte vele az orvos hogy terhes! Semmi baja nem lett a babának. Megszületett rendesen..
2019. jan. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, annyira kevés hormontartalma van , hogy nem fogsz elvetélni akkor sem , ha a terhesség végéig szeded. Ugyanúgy a terhesvitamintól és a C vitamintól sem , minden nap van egy ilyen kérdésed.
2019. jan. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ!
2019. jan. 21. 21:03
 7/7 A kérdező kommentje:

#5

Életemben először írtam a terhesség alfórumra és hetek óta nem tettem fel kérdést. Fogalmam sincs, miről beszélsz. Nem kell azonnal (vakon) következtetéseket levonni.

2019. jan. 21. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!