Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Második trimeszterbe esek a...

Második trimeszterbe esek a jövő héten melyik vitamin jó? Eddig elevitet szedtem de melyik jobb?

Figyelt kérdés
2019. aug. 4. 19:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy mit szedsz, mert mindenkinek a szervezete máshogyan hasznosítja a bevitt vitaminokat. A szintetikus vitaminok eleve sokkal nehezebben vagy a legtöbb esetben egyáltalán nem épülnek be, pláne ha nincs is hiányod. Nem véletlenül írják rá, hogy nem helyettesítik a megfelelő táplálkozást :)

Szóval szedd ami jól esik, mert nincs különbség köztük, max az áruk.

2019. aug. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 khniki ***** válasza:
100%
Én az 1. trimeszterben Gravidát szedtem. Ahogy beléptem a 2.-ba, ritkítottam a terhesvitamint heti 2-3 db-ra, helyette C és D vitamint ajánlott az orvos. A 2. trimeszter közepe táján még magnéziumot kezdtem szedni.
2019. aug. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Vannak azok a várandós vitaminok, amiknek gyakorlatilag egy átlagos multi összetételük van: olyan ásványi anyagokat tartalmaznak, amik akadályozzák egymás felszívódását, de mellesleg akkor se tudnának felszívódni, ha nem akadályoznák egymást, mert rosszul felszívódó formákban vannak, pl. magnézium-oxid. Kb. mindegyik várandós vitamin ilyen, úgyhogy nagy valószínűséggel csak a vitaminok tudnak hasznosulni belőlük, innentől valakinek ez jön be, valakinek az jön be, nem veszítesz semmit, ha nem cseréled egyiket a másikra.

Van egy olyan multi is, aminél hangsúlyt helyeztek arra is, hogy jó felszívódású vagy természetes formákban tegyék bele az összetevőket, ez a GAL vagy a GAL+ babaváró. Ebben viszont nincsenek egymás felszívódását akadályozó anyagok sem, nyilván, úgyhogy ha hiányozna az az érzet, hogy egy csomó mindent beszedtél, mindegy hogy hasznosul-e vagy nem, akkor ez itt nem lesz meg. Cserébe minden, amit tartalmaz, az jó eséllyel fel fog szívódni.

2019. aug. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!