Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen gyógyszereket, vitamino...

Milyen gyógyszereket, vitaminokat, módszereket, vagy egyebet ajánlotok a tanuláshoz, az agyműködés hatékonyabbá tételéhez? (gyorsabb feldolgozás, memória, stb)

Figyelt kérdés

Az Omega3 ha jól tudom nem egészen ez, a Licetin, Gingko Biloba és Ginzengről már tudok, aztán még írták sok helyen a zöld teát is amit nem igazán értek, mert tudomásom szerint az csak az éretlen tea, emelett sok helyen természetesen orvosok által megemlített kockázatokkal javasoltak drogokat, főként az LSD-t, amit főként nem értek, hiszen attól pont hogy minden másra figyelsz, és összezavarodik az elméd, főleg a sok érzéki csalódás miatt amit valósnak vélsz.

Ami a legjobban beválna még talán, a C vitamin, de az pedig nagy mennyiségbe olyan módon, hogy naponta minimum 1000mg-2500mg bevihető legyen számomra, elég drága lenne nekem egyelőre, szóval azt akkor iktatnám csak be a mindennapjaimba, ha már biztosan minden más kilöttem.

Egyelőre rendeltem egy 30db-os Licetin tablettát 595 vagy valami hasonló összegért, mert tényleg olcsó volt, és a leírásában kifejezetten tanuláshoz ajánlották, hogy ez mennyire érte meg illetve a többi mennyire érné meg, vagy vannak e más javaslataitok, az itt a válaszaitok közt eldöl majd.



2015. szept. 23. 06:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha nincs elég akaraterőd a tanulásra koncentrálni, szedhetsz bármiféle bogyót, agyad nem fog hatékonyabban működni.

Ha nem kellő odafigyeléssel tanulsz, nincs mit tárolni agyadnak. Felszines dolgokat miért is jegyezne meg?

A vitaminok szedését nem érdemes túlzásba vinni, ugyanis a felesleg jobb esetben kiürül (C vitamin), ami csak pénznek pocsékolása, rosszabb esetben hasonló tüneteket produkálhat, mint hiányuk.

Tudatformáló szereknek a tőled vártaknál ellenkező hatásuk van, ráadásul függőséget okoz!

Tanulásnál teremts magad körül nyugodt, minden zavaró körülményt kikapcsoló körülményt, meglátod, jobban fog menni, mint bármi bogyó használatával!

2015. szept. 23. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem az akaraterővel van a gond és az odafigyeléssel, az iskolában az órákon rendesen odateszem magam, figyelek és nagyon sok mindent pontosan megjegyzek, főleg ami érdekel, de nekem alapvetően vannak problémáim a memóriámmal, ráadásul elég érdekes módon, mert sokszor mondanak nekem valamit és fél perc, öt perc múlva már nem emlékszem rá, de más esetben meg kiválóan megjegyzek dolgoktat, szóval inkább ehhez kéne vagy gyógyszer, vagy vitamin, esetleg valami gyakorlat otthon, vagy máshol akár pénzért is, itthon is természetesen próbálgattam memóriajátékokat, a tanulást is, egyes dolgokat könnyen megtanulok, amit értek és átlátok, de a magolásos memorizálás az nem megy annyira és én ezt szeretném megoldani.
2015. szept. 23. 14:46
 3/5 anonim ***** válasza:

A halak fogyasztását nem csak a telítetlen zsírsav tartalmuk miatt szokták javasolni a diákoknak, hanem a foszfor tartalmuk miatt is. Egyél sok halat, javítja a gondolkodási és memória képességeket...

(Vizsgaidőszakban csak halat faltam)

2015. szept. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Vizsga,dolgozat idejére.Csokoládé Szerintem az normális,hogy valami kitűnöen megy,és van ami kevésbé.lyen van.A hal szerintem is jó ötlet. Én hetente eszek olajos halat van,hogy kétszer. De az olaját leöntöm.A legtöbb olaj nem jó.Agykontroll,gyors olvasás ? Üdv.
2020. máj. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az a szerved erősödik, amelyiket fokozottan használod.

Hiába szedsz bármilyen, reklámokban kitűnőnek mondott bogyót, ha csak arra hagyatkozol, semmi eredményt nem érsz el.

Nem leszel izmosabb, ha a fotelben ülve a TV előtt izomnövelő bogyókat szedsz.

Patikából nem szerezhetsz okosítót.

2020. máj. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!