Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Miért van az h otthon majd...

Miért van az h otthon majd 2-3 annyi vizsgâlat van mint itt kint?

Figyelt kérdés

Laktam mâr több nyugati orszâgban, szültem Angliâban, Svédeknél es Spanyolban. De meglepödtem hogy Magyarban mennyi vizsgálat van terhesség alatt.

Most otthon fogok. Mert ide helyezték a férjem. De nekem sok ez a havi vérvétel UH miazmás.

Meg az is furcsa hogy magan doki kellene. Mi baj a rendes rendelöi orvosokkal? Miért kell orvos egyáltalân? Az eddigi szüléseimnél orvos nem is volt bent csak szülésznő.

Teljesen megijedtem hogy valami baj van.

Lehet valahogy minimalizâlni a vizsgalatokat?

Vagy természetesebben szülni? 2 szülésem otthon volt. Csendes nyugodt megszokott környezetben.

Ilyet szeretnék megint.


Tanácsok ötletek valakinek van?


2019. nov. 14. 05:11
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

A vérvétel nem a támogatás miatt kötelező hanem anyuka és a gyerek egészsége miatt de mind1.

Az csak a kötelező amit már leírtak. Otthon szülésnek vannak feltételei. Ne legyél veszélyeztetett pl. Meg ki tudja hol találsz rá embert. Itt annyira azért nem elterjedt.

Orvost azért szoktak fogadni az anyukák, mert sok helyen aki nem fogad azt le se 💩ják. Vagy pl én azért fogadtam mert a körzeti kórházunk egy kalap 💩. Így inkább fizettem egy másik városban egy orvosnak, hogy ott tudják szülni. Egy cseppet sem bántam meg. Azóta az éves szűrésre is hozzá járok.

2019. nov. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

"A vérvétel nem a támogatás miatt kötelező hanem anyuka és a gyerek egészsége miatt de mind1."


Nyilván az egészség miatt fontos. De nem véletlenül kötötték egybe a támogatással. Ha nem lenne ehhez kötve, a fele nem járna orvishot és többe kerülne a sérült gyerekek kezelése.

2019. nov. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Hát most nem azért de egyedül az anyasági van védőnői tanácsadáson való megjelenéshez kötve. A csed meg a gyed munkaviszony után jár és semmilyen vizsgálat papírja nem kell hozzá.
2019. nov. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Igazad van. Az egyszeri anyasági segélyhez kell a 4 pecsét!

Ettől függetlenül nem kötelező.

2019. nov. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

8.


Lehet, hogy nem közelező, de az sztk orvosunk sem fogad ha nem tartod be, amit kér

Havonta 5 hetente való megjelenést...

2019. nov. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

#15 nyilván nem. De aki nem jár vizsgálatokra, az nem is fogad fel orvost. Az ügyeletes orvosnak pedig muszáj megvizsgálnia.

Nem azt akarom ezzel, hogy helyes, ha nem jár valaki orvoshoz. Csak a kérdező kérdésére írtam ezeket.

Saját felelősségre mindenki azt csinál, amit akar.

2019. nov. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Nagyon tájékozatlan mindenki. Egyik vizsgálat sem kötelező, de az egyszeri anyasági támogatáshoz kell négy pecsét, akár orvostól, akár védőnőtől. A CSED, GYED jogosultság kizárólag attól függ, hogy dolgoztál-e megfelelő ideig,tok mindegy, hogy hány vizsgálatra mész el.

Természetesen nem kell orvost fogadnod, akkor az ügyelet orvosnál szülsz, a szülésznők alárendeltebb szerepet kapnak Magyarországon.


Otthonszülést is választható, ennek elég sok feltétele van, ha érdekel, keress egy bábát,a legtöbben az egész országban vállalnak szülés kísérést.


Én születésházban szültem a másodikat, az elsőt kórházban. A kórházi szülés mai napig traumatikus emlék, csak akkor teszem be oda még egyszer a lábam, ha veszélyben vagyunk. A második szülésem csodálatos volt. Háborítatlan, békés, felesleges beavatkozásoktól mentes. Mindenkinek ilyen szülést kívánok!

2019. nov. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Koszonom az epito hozzaszolasokat.

Az otthon szulos csoportot megkerestem es dulat babat is keresek akkor.


Az anyagi jutatasok nem igazan erdekelnek. A beveteleink siman eleg egy nagyszeru elethez. Es mivel atlag 3 evente koltozunk igy ez tenyleg nem fontos.


Aki meg kotekszik hat ez van. A ferjem angol, en magam 14 evesen koltoztam ki a szuleimmel. Szoval az angol mar szinte az anyanyelvem. Szoval elnezest a hibakert.

2019. nov. 16. 05:29
 19/19 anonim ***** válasza:
A pontosítás kedvéért: a dúla egy lelki segítő, nem kell hozzá végzettség. A bába a szakember, aki szülésznői végzettséggel rendelkezik és elvégez jó pár egészségügyi tanfolyamot.
2019. nov. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!