Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Terhesség alatt felmerülő...

Terhesség alatt felmerülő költségek?

Figyelt kérdés
Mikor, kinek, hányszor és mennyit kell fizetni ultrahang, vérvétel, szülés, ilyesmi esetén?
2020. jún. 14. 23:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Sztk-ban tb alapon ellátnak teljesen ingyen, de járhatsz magánorvoshoz is és végeztethetsz fizetős vizsgálatokat, ilyenkor a határ a csillagos ég.
2020. jún. 15. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
66%

Ahogy az első irja...

Én szt-ba mentem, egy forintot nem fizettem. Meg voltam elégedve az ellátással, mindig mindenre választ kaptam. Minden vizsgálatot más orvos csinált, több szem többet lát, nyugodt voltam, mert ha az egyik nem vett volna észre valamit, a másik csak kiszúrta volna. A szülésemet is nagyon jól éltem meg az ügyeletesekkel, nagyon rendesek voltak.


Unokatesóm fogadott orvost, ő legalább félmilliót otthagyott a dokinak (ebben a szülés is benne volt). Mikor megszületett a lánya, kiderült, hogy van egy veleszületett betegsége, amit az orvosnak uh-n simán látnia kellett volna, de 1 szóval sem mondta. Illetve mikor beindult a szülés, hívta a dokiját, ő meg közölte vele, most nem tud menni, mert vidéken van egy esküvőn...


Szóval nem biztos, hogy a "fizetős" jobb.

2020. jún. 15. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Magánorvoshoz jártam terhesgondozasra. Alkalmanként 8e volt. Külön ultrahangert meg vérvételért nem kellett fizetni, a kötelez ő vizsgálatok tb alapon, a védőnőn keresztül mentek. A szülés ingyenes volt a kórházban, az orvosom hálaként az extra figyelemért és gondoskodáséért kapott tolem 80ezret.
2020. jún. 15. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ahogy a többiek írják. Én -többek között a koronavirus miatt is- inkább magánorvost kerestem fel (márciusban fogant a baba). A vizsgalat plusz UH nála 23 000 Ft, a verveteleket illetve EKG-t SZTK-ban intéztem / intézem, illetve a genetikai ultrahangra a Czeizel Intézetet választottam, a 12.héten nekem az orvos javasolta a kombinált tesztet, ami egy vérvétel es egy genetikai ultrahang, ez 45 000 Ft, ha jol emlékszem. Az én orvosom a SOTE-n vezet szülést, még nem fogadtam fel, de szeretnék majd nála szülni, ott pedig annyit ad az ember, amennyit jónak lat. Az egyik barátnőm a fogadott orvosának (szinten ebben a kórházban szült) 100 000-t adott, az orvos a maganrendelesen 20 ezer Ft-ot kert egy vizsgálatért, Amiben benne volt az ultrahang is, azonban ő nekik nem fért bele, amit szoktak mondani, hogy a rendelési ár 10x-ét szokták adni a szülésért. (Ez akkor lassan 3 eve lett volna 200 ezer) Ennek ellenére az orvosnak semmi baja nem volt ezzel, mondta, hogy annyit adjon, amennyi neki belefér.


Lehet menni magankorhazba is szülni, ahol különféle csomagok közül lehet választani, ez nyilván megüt(heti) a milliós nagyságrendet, amiben az orvosi vizsgálatok, ultrahangok nincsenek benne.

2020. jún. 15. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Attól függ. Én vizsgálatokra a kórhàzba jàrok, viszont megcsináltattam a Panorama tesztet, az 165.000 Ft volt+ kètszer megyek 4D-re, az alkalmanként 16.000 Ft. Szülés mèg kètséges, mert nálunk mèg nem engedik az apàs szülést, szóval lehet, hogy magánkórhàz lesz a vége, ami millió körül van (nem okoz ez sem gondot, de azèrt ennyi pénzt egy szülèsre sajnalok).
2020. jún. 15. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!