Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Első ultrahangon (9. héten...

Első ultrahangon (9. héten mentem) nem kell szívhangot nézni?

Figyelt kérdés
A doki bedugta a vizsgálófejet, azonnal megtalálta a babát, lemérte (2,6 cm), kinyomtatta a képet és végzett is. Láttam, hogy él a baba, mert mozgatta a lábacskáit, de nem hallgattunk szívhangot, nem mért szívfrekvenciát sem. Nem nézett körbe, hogy nincs-e valahol bevérzés, mióma vagy polip. Most olvasgattam, hogy másoknak a fentieket mind nézték. Az én dokim lenne hanyag?
2020. júl. 10. 13:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak 12.hét után mutatta a szívhangot fél másodpercre.Előtte nem.Mondott valamit ,hogy miért nem, de ha fejbe lőnének se jutna most eszembe, hogy mi volt az.
2020. júl. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha éppen mozgott, akkor biztosan van szivhang, a többit is azonnal láthatja, nincs mióma, stb., ettöl függetlenül lehet, hogy hanyag, de nem biztos.
2020. júl. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
10%

Hat szerintem hanyag, mivel ugy tudom hogy várandós kiskonyvet csak ug, adjak ki ha van lrlet es rajta van hogy szivhang hallhato vagy ilyesmi.

En a helyedben elmennek egy masik orvoshoz.

2020. júl. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó



“Élő embríó”-nak kell rajtalenni


Szerintem

Megnézett csak nem mondogatts

2020. júl. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
93%
Attól, hogy nem kapcsolta be a hangot, látta a villódzásból, hogy van szívhang. 😊
2020. júl. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Villódzás nem volt, de mozgott a két kis lába, onnan tudjuk, hogy él. Egy vényes papírra írt a védőnőnek, hogy vegyen gondozásba. Leletet nem kaptam (magánrendelés).

2020. júl. 10. 15:28
 7/15 anonim ***** válasza:
82%
Te nem ugyanazt látod, amit az orvos. 😊
2020. júl. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is 9 hetesen voltam és a doki csak annyit mondott az asszisztensnek, hogy ritmikus magzati szívműködés. De be sem kapcsolta, én nem hallottam, ellenben az első terhességemnél igen, pedig ugyanaz az orvos volt.
2020. júl. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Tutira nem nézte a szívműködést, mert egyetlen monitor van és az úgy van beállítva, hogy a páciens is láthassa. Az egész vizsgálat nem volt több 20 másodpercnél. Bedugta: "Látja, ott a baba!", a picur kalimpált egyet-kettőt a lábával, aztán a doki megállította a képet, lemérte 2,6 cm (MINDENT láttam, azt is, ahogy kijelöl és mér), utána kihúzta a hüvelyemből a "rudat" és kinyomtatta a kimerevített UH képet. Nyilván látta, hogy mozog, élő embrió, de nem nézett szívműködést.

Utólag olvastam, hogy egyes nőgyógyászok szívfrekvenciát is néznek meg bevérzések, miómák után kutatnak.


Éppen ezért kérdeztem, hogy másnál is így megy és akik alaposabban "körülnéznek", forgatják a vizsgáló fejet, ők nyújtanak "extrát" vagy én fogtam ki egy hanyag dokit, aki 20 ezer/alkalomért még a minimumot sem teljesíti. Mivel nincs tapasztalatom, ezért kérdeztem. Váltanék, ha ezek alapján nemtörődömnek látszik a doki, mert most még lenne esélyem újat találni.

2020. júl. 10. 16:59
 10/15 anonim ***** válasza:
84%
Látja, hogy él, minek kellene rátenni a dopplert? Főleg, hogy egy 9 hetes terhességnek nem is nagyon tesz jót.
2020. júl. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!