Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Terhességről igazolás a...

Terhességről igazolás a munkáltatónak. Ha a nőgyógyász meggálapítja hogy terhes vagyok. Akkor a munkáltatónak add valamilyen féle igazolást erről?

Figyelt kérdés
Hogy még se a vizsgálati papírom vigyem be. Nekem azért lenne fontos mert igazolni kell a terheségemet, hogy át tegyenek könnyebb nem megterhelőbb munkakörben.Jelenleg nagyon kemény fizikai munkát végzek. És addig nem enged dolgozni míg papírt nem viszek neki.
2020. okt. 28. 17:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A leletet kell vevinni, azon van h hány hetes terhes vagy.
2020. okt. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Illetve az üzemorvossal vedd fel a kapcsolatot, mert ő tehet javaslatot a főnöködnek, hogy milyen mértékű fizikai munkát végezhetsz, éjszaka nem dolgozhatsz, stb.
2020. okt. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%
A vizsgálaton kérni kell a papírt, amin rajta van, hogy kimutatott az élő embrió. Beviszed az üzemorvosnak, aki eltilt a munkától, majd arról a papírt a háziorvosnak kell elvinned, aki kiír táppénzre.
2020. okt. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
92%
Nem is biztos, hogy kiírják táppénzre, ha megoldható egy egyszerűbb, pl. irodai munka. De talán úgy szól a jogszabály, hogy a munkáltatónak kötelessége biztosítania a nem veszélyeztető munkakört, különben 100% táppénz jár. De ebben nem vagyok egészen biztos.
2020. okt. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A párommal megkérdeztettem most, mert egy helyen dolgozunk és ő ment dolgozni. Hogy ha viszem a igazoló papírt, hogy lesznek a továbbiak. Azt mondta neki a főnök, hogy annyit tudd ígérni, hogy ha az orvos engedélyezi ezt a munkát amit most végeztem, akkor át tesz könnyebb területre. Remélem így lesz, mert nekem nagyon fontos, hogy tudjak még dolgozni.
2020. okt. 28. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!