Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Magzati korban igényelt...

Magzati korban igényelt családi adókedvezmény esetén a nyilatkozaton kívül kérheti a nőgyógyászati igazolást is a munkáltató?

Figyelt kérdés
2018. dec. 13. 13:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%
Persze, igazolás a nőgyógyásztól, hogy betöltötted a terhesség 91. napját.
2018. dec. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
34%
Attól, hogy nyilatkoztál erről, még bizonyítanod kell, hogy valóban az vagy. Igen, kérheti, kéri is.
2018. dec. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Én tudom hogy ez hülye kérdés,de oké,megvan az igazolásom. Amit elvileg ugye 5 évig meg kell őriznem a NAV miatt. A munkaltatóm csak eredetit fogad el,a nőgyógyász meg nem ad többet...ezért fogalmazódott meg leginkabb a kérdésem. Hogy ilyenkor mi van? Hol nem stimmel a dolog? Lehet a dokinál van a hiba,hogy adhatna több példányt is?
2018. dec. 13. 13:26
 4/12 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem a munkáltatódnak a másolatot is el kell fogadnia.
2018. dec. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Eredetben semmi esetre se követelheti. Azt az adóbevallás mellett kell megőrizni adóvizsgálat esetére. Igazából neki be kéne érnie a nyilatkozattal, a másolathoz se lenne köze. A gyakorlatban másolatot szoktak leadni a kérelem mellé, én is így tettem mindhárom terhességnél.
2018. dec. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A munkáltatónak másolatot sem lennél köteles adni, neked kell, hogy meglegyen a papír, ha ellenőrizne a NAV.
2018. dec. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Pont tegnap voltam a NAVnál és többek között ezt is kérdeztem.

Azt mondta az ügyintéző hogy az eredetit senkinek ne adjam, a munkáltató max másolatot kaphat.

Neked kell megőrizni 5 évig!

2018. dec. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Valamilyen kompromisszumos megoldást megpróbálok keresni..
2018. dec. 13. 15:20
 9/12 anonim ***** válasza:
74%
Igazából, ahogy zajlania kellene: beviszed az eredetit, ami bizonyítja, hogy valódi, és ezt lemásolják, majd és visszakapod, megtartani nincs joguk.
2018. dec. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
67%

9,

"Igazából, ahogy zajlania kellene:"


Nem.

Igazából, ahogy zajlania kellene:

kitöltöd a nyilatkozatot, leadod a munkáltatónak és kész. Még az igazolás bemutatásához sem ragaszkohatnak.

Te nyilatkozol büntetőjogi felelősséged tudatában, a munkáltatónak abból se lenne baja, ha hazudnál, ezért se követelhetik.

2018. dec. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!