Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Vannak ugye a kiskönyvben...

Vannak ugye a kiskönyvben szereplő kötelező vizsgálatok. Azokon kívül kell dokihoz menni?

Figyelt kérdés

15hetes vagyok, voltam 1x amikor megállapította a terhességet, akkor mondta a doki, hogy kérjek időponot a 12hetes genetikai uhra, menjek háziorvoshoz és vérvételre. Ez meg is volt. Ezekkel az eredményekkel kell mennem valahová? A védőnő látta.

Nem terveztem dokit fogadni, sima sztks rendelésen voltam. Vissza kell oda mennem? Vagy hogy működik ez? Első terhesség, nem igazán vagyok képben.


2020. nov. 30. 14:31
 1/3 anonim ***** válasza:
A vérképet nekem a háziorvosnak kellett bemutatni mindig, azon kívül csak a kiskönyvben szereplő kötelező vizsgalatokra jártam. Nekem azokon elkérte mindig a nőgyógyászom is, az előző leleteket, vérképet, épp ami volt, gyors bele nézett, de inkább csak a cukorterhelés érdekelte. De plusz időpontra sosem mentem.
2020. nov. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Sztk-ba kb havonta, vedonohoz is havonta. Aztan vervetelek negyed évente (cukorterheles a 24. hét körül). És az ultrahangok. 18-20 hetesen meg majd a vége fele egy vagy kettő. Ezekben vannak eltérések helyenként.

Nst 35-37. héttől. Ebben is van eltérés. Általában már hetente. Ezeken kívül plusz ha valamit találnak akkor küldenek ide-oda.

2020. nov. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyik vizsgálat sem kötelező, csak ajánlott, de amúgy értem a kérdést - szerintem ha nincs gond nyugodtan elég ha legközelebb a 18. heti genetikai uhra mész csak. Nőgyógyász terhesgobdozasra meg max a harmadik trimeszterben, vagy ha gond van valamilyen eredménnyel.

Legalábbis én így jártam.

2020. nov. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!