Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Hogyan lehet megoldani, hogy...

Hogyan lehet megoldani, hogy a terheléses vércukor vizsgálatot cukoroldat helyett saját reggelivel végezhessem?

Figyelt kérdés
Szigorú diétát tartok és nem szeretnék hirtelen egy cukorbombát adni a szervezeteknek és a babának. Valószínűleg az eredmény sem lenne pontos úgy, hogy egyébként jóideje egyáltalán nem eszek cukrot. Ha ismertek olyan orvost vagy labort Pesten és vonzáskörzetében, akik támogatják, vagy van bármilyen tapasztalatotok, kérlek, írjátok meg! Köszönöm!

2020. dec. 23. 20:35
 1/9 anonim ***** válasza:
37%
Én nem csináltattam meg. Folyton lemegy a vércukrom, mindig így volt. Mindig is alacsony volt az éhgyomori vércukrom, ha labort kellett csináltatni egyéb alkalmakkor pl. alkalmassági vizsgálat. Úgy adják elő, mintha kötelező lenne, de nem az, bele kell egyezni.
2020. dec. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%
Én 8 éve utoljára Gyálon voltam vérvételen, és itt a tej-zsömle kombó a divat elsőre.
2020. dec. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
A reggelis vérvételnek semmi értelme.
2020. dec. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%
A reggelisnek nincs értelme. De ha alapból x gramm ch-s diétát tartasz, akkor nem kell terhelés, hanem cukorprofilt kellene nézni.
2020. dec. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Szerintem a cukrosnak nincs semmi értelme, ha egyébként soha nem eszem cukrot, sem ennyi gyors felszívódású szénhidrátot...

4: cukorprofil alatt mit értesz?

2020. dec. 23. 21:19
 6/9 anonim ***** válasza:
69%

A terhelésnek az a lényege, hogy TERHELÉS. A saját, normál reggelid az nem terhel :D

Ha ch diétát tartasz, akkor mint mondtam, max a cukirprofilnak van értelme. Az azt jelenti, hogy megmérik éhgyomorra és minden egyes étkezés után 1 órával a cukrod.

Plusz nem ártana valami olyan vizsgálat, ami visszamenőleg a hosszabb távú cukorszintről informál (Hgb1Ac vagy fruktózamin)

2020. dec. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
48%
3 éve aszódon 2 dl tej+fél kiflivel volt nekem a cukorterhelés.
2020. dec. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
56%
Én is ugyan ebben a cipőben jártam. Szigorú diéta miatt nem eszem cukrot már évek óta és nem terhesen akartam elkezdeni egy ekkora mennyiséggel. A háziorvosom (aki ismer már 15 éve) kb jól lecseszett, hogy hogy merek saját reggelis terhelést kérni meg, hogy őt ezért feljelentik (?). Az aszisztensével együtt minősíthetetlenül beszéltek velem. Aztán inkább átjelentkeztem egy fiatal háziorvoshoz. Ő meg szó nélkül kiírta nekem saját reggelisre, sőt ő inkább ezt támogatja, mert sok kismama rosszul van a cukros oldattól (van olyan orvos aki alapból saját reggelist ír ki, kerni sem kell). Az én estemben meg főleg nem javasolta a cukros terhelést. Megbeszéltem vele, hogy miből mennyit kell ennem. Ugye alapból 1 zsemle+tej, de ételérzékenység miatt nekem a saját verziómat kellett ennem. Lényeg, hogy szénhidrát kb azonos és gyorsan felszívódó legyen. Remélem találsz egy normális orvost akivel ezt meg lehet beszélni.
2020. dec. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

8as: ♥️

2020. dec. 23. 22:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!