Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cukoroldatos terhelés utáni 2...

Cukoroldatos terhelés utáni 2 órás eredményem pont 8 lett. Mennyire számít ez soknak? Az orvosom ma ad beutalót Dr. Baranyi Évához a Honvéd Kórházba. Mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Befektetnek, hogy beállítsák a cukromat? Ezzel az eredménnyel már szigorúan diétázni kell, vagy elég odafigyelni és egészségesen táplálkozni? Folyamatosan mérnem kell majd a cukromat? Az éhomi értékem 4,6 lett. Kicsit el vagyok keseredve, első terhességem alatt megúsztam a diétát. :(

2014. nov. 5. 09:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Szigorúan diétázni kell, az orvos megmondja, hány g szénhidrátot ehetsz. Befeküdni nem kell, a cukrodat mérni, viszont igen. Ha a diétától nem áll be, akkor szoktak inzulint adni.
2014. nov. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm. Ezek szerint a 8 is nagyon magasnak számít. :(
2014. nov. 5. 09:46
 3/9 anonim ***** válasza:
A 8 magasnak számít bizony. Valszeg úgy lesz, ahogy már írták, meg lesz adva egy ch érték amit egy nap elfogyaszthatsz 5 részletben. Méricskélned kell minden étkezésnél a kaját, a cukrodat pedig előtte és utána is. Nem egy bonyolult dolog, csak be kell tartani. Nekem első gyerkőcnél volt 9,5 a terheléses. Mérleggel járkáltam mindenhova és betartottam amit a doki mondott. Tökéletesen egészséges gyerek született, ma már 5 éves nagylány.
2014. nov. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Magas, de nem olyan vészes. Tartsd be, amit mond a doki, és nem lesz gond! Csak az elején nehéz, aztán meg lehet szokni.
2014. nov. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor rákészülök lélekben. :))
2014. nov. 5. 10:39
 6/9 anonim ***** válasza:
Bocsi az off-ért, de képzeljétek nekem 5,7-tel ismétlésre kellett mennem, most 6,8-lett, és diabetológóshoz küldtek. Szerintetek nem túlzás?
2014. nov. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem csak a túl magas cukor lehet probléma. Ha az éhgyomri érték magasabb, mint a 120 perces, az inzulinrezisztenciára utalhat.
2014. nov. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A határérték 7,8. Jövő évtől 8, szóval peches vagy. Nekem a lányomnál tavaly előtt 10,0 lett!!! Nem kellett befeküdnöm, sőt inzulint sem kaptam, 180 grammos szénhidrát diétán voltam, napi 6x evés, vércukormérés napi4.5 alaklommal, de főleg a reggeli után 1 órával. stb., de ezeket úgyis elmondják. Ne ijedj meg, én nagyon paráztam, de csak mert ismeretlen a dolog. Mikor már benne vagy, nem vészes, és fogytam 10 kilót. :-)
2014. nov. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is a Baranyi Doktornőhöz jártam, első alkalommal volt egy "oktatás" a diétáról, másodszorra meg 2 vérvétel.

Akkor nekem azt mondták 7 alatt kell tartani a cukrot.

A diéta elsőre kemény, de túlélhető, a Te és a baba érdekében komolyan kell venni.

2014. nov. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!