Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Tágulat az egyik vesében bajt...

Tágulat az egyik vesében bajt jelent?

Figyelt kérdés
Ma voltam 38 hetes uh-n és azt állították meg, hogy tágulat van az egyik vesében. A szonográfus szerint a fiúknál gyakoribb dolog ez. Nem mondta, hogy ez baj lenne, csak hogy ha megszületik, mondjam a gyermekorvosnak. Járt már más is így? Mi lett az eredménye?

2021. jan. 4. 11:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az én kisfiamnak is volt tágulata magzati korban. Nálunk,születés utáni csípőultrahangon már nem volt semmi se. És igen általában a fiúknál fordul elő,mert valamiért nem megfelelően ürítik a hólyagot.Nekem ezt mondta a doki,mikor észrevette. Gondolom ha nagy mértékű lett volna,azt azért megemlítette volna úgyis az orvos.
2021. jan. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Unokatesóm kisfiának is volt. 2 éves korában műtötték meg, de semmi panasza nem volt és azóta sincs vele semmi baj.

Az én babámnak agykamra tágulata volt, de szerencsére magától visszahúzódott.

Nem lesz semmi baj, ne félj!

2021. jan. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Lányomnak volt 1.6 mm.


1 éves kora körül már vesehomok volt benne.

Azóta meg vesekő (4.5 éves).


Egyszer vérzett be neki, akkor véres pisi volt a pelusban.


Azóta nem okoz tünetet.

2021. jan. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!