Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 32 hetes uh-n bal vesében 12...

32 hetes uh-n bal vesében 12 mm-es tágulat! Mire számítsunk?

Figyelt kérdés
32 hetes uh-n észrevették, hogy a baba bal veséjében 12 mm-es tágulat van. Persze nem mondták el ez mit jelent, én meg teljesen meg vagyok rémülve. Eddig egy uh-n sem látszott, pedig havonta csinált uh-t a dokim. Létezik, hogy nem vette észre??? Mire számítsak, valakinek volt így a babája? Kisfiút várok egyébként. Tapasztalatokat kérnék! Köszönöm!
2014. jan. 24. 13:20
 1/5 anonim ***** válasza:
38 hetes uh-n 10 mm-es tágulat, szintén kisfiú, most féléves. azt mondták, h vszonylag gyakran előfordul, különösen kisfiúknál. nem kell aggódni, többnyire el is múlik anélkül, h bmi problémát okozna. születése után volt egy vese ultrahangja, állítólag 2-4 hónapos kora között ideális, mi akkor vittük, minden rendben volt. a kórházi gyerekorvosnak azonnal mondtam, még a születésekor, tőle kaptuk a beutalót
2014. jan. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1. vagyok

még annyi, h én bekészítettem ezt az uh leletet a kórházi csomagomba és meg is mutattam az osztályos gyerekorvosnak...

2014. jan. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Addig neked sem láttak semmit? Semmilyen kezelést nem igényelt? Köszi a gyors választ és a tanácsokat is!
2014. jan. 24. 13:30
 4/5 anonim ***** válasza:
nem láttak korábban semmit. neki is a bal veséjében volt, egyébként. semmit sem kellett kapnia. az uh-s doki (egyébként magánhoz mentünk végül) még nevetve hozzá is tette: h ne aggódjon anyuka, egy vesebeteg gyerek nem így néz ki. a vesebetegség egy tüneteggyüttes, ha baj van, akkor ott más tünetek is jelentkeznek, ez önmagában még nem ok az aggodalomra. de én is nagyon megijedtem, amikor meghallottam, rögtön arra gondoltam, h "úristen, szegénykém, még meg sem született és már baja van"
2014. jan. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat, picit megnyugodtam.
2014. jan. 27. 07:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!