Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » 30-34 éves kor közötti kismamá...

30-34 éves kor közötti kismamák ti csináltattok (csináltattatok) Nifty, panoráma vagy Prena tesztet?

Figyelt kérdés
Az is válaszolhat aki már szült és túl van a kérdésben szereplő témán!

2021. jan. 18. 16:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
32 évesen niftyt csinaltattunk, harmadik gyerekünknél. Örülök, hogy "kidobott pénz" lett azaz teljesen egészséges. Nem a kor miatt, hanem mert két egészséges gyerek mellé minimalizálni akartuk a harmadik kockázatát.
2021. jan. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
78%
Nem. Azért nem mert nem hiszem hogy tudnék jó döntést hozni.
2021. jan. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!


Volt valami valós kockázat, bármilyen rossz eredmény, korábbi kromoszóma mutáció valamelyikőtök családjában vagy Te/Ti éreztétek így jobbnak?


Én most 32 vagyok, első baba. Egyelőre afelé hajlok, hogy nem csináltatok hacsak az orvosom kifejezetten nem javasolja.

2021. jan. 18. 16:43
 4/19 anonim ***** válasza:
82%
Panoráma tesztet csináltattunk, az eredményre még várunk, azonban semmiképpen nem szeretnénk beteg gyereket nevelni.
2021. jan. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az volt a terv, hogy először kombinált teszt,ha az olyan eredményt ad ami kétséges akkor az általad felsoroltak valamelyike és ha ez is kétséges akkor magzatvízvétel.Vegul megálltunk a kombinált tesztnél mert genetikus sem ajánlott mást.
2021. jan. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
87%
Szia igaz én idősebb vagyok Verifit csináltattam a fiamnál is, nála minden rendben volt, és szeptemberben is sajnos ott betegséget állapított meg, és a placentából igazolták is.
2021. jan. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Amúgy én azon gondolkodom hogy ezen betegségek nagy része kimutatható azért az ultrahangon is ill. ha olyan súlyos a fejlődési rendellenesség megszakad a terhesség.

A másik dolog ami ellene szól (nekem), hogy roppant ritka betegségekre szűr. 3-5-10000 élve szülés(!)-ből 1x előfordul. Nyilván eltekintve a Down-szindrómától pl.

2021. jan. 18. 16:53
 8/19 A kérdező kommentje:

6-os sajnálom.

Ha nem túl indiszkrét, leírod mi volt az a betegség? Ha nem szeretnéd, teljes mértékben megértem és ne haragudj a kérdésért.

2021. jan. 18. 16:55
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
31 évesen az elsőnél nem. A második gyereket 35-36 körül tervezzük,akkor már megfontolom..
2021. jan. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
61%

34 évesen most várom az első babát. Mi csak kombinált tesztet csináltattunk, az alapján mindent rendben találtak, alacsony kockázat jött ki, és eddig minden ultrahangon is jó az eredmény. Nem is javasoltak mást, és én annyi pénzt nem adnék ki érte. Hamis reményeket kelthet (ugyanúgy, mint a tb támogatott vizsgálatok), ahhoz meg szerintem nagyon drága.

Családban volt aki megcsináltatta, minden tökéletes volt, de a gyerek 1 éves korában mégis kiderült, hogy szellemileg visszamaradott.

2021. jan. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!