Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hanyadik terhességi héttől...

Hanyadik terhességi héttől érdemes Panorama tesztet csináltatni? Az orvosom azt mondta a 18. a tájékoztatón meg 9. héttől írjàk. Ki mikor csinaltatta? Én laikusként úgy gondolnám minél hamarabb derüljön ki, ha baj van.

Figyelt kérdés

2020. nov. 22. 16:16
 1/3 anonim ***** válasza:
94%

Túl korán azért nincs értelme, mert ha nincs elég magzati DNS, akkor nem lesz eredmény. Plusz ha a 12 hetes UH-n olyan dolog derül ki, ami kapásból invazív tesztet indokol, akkor kidobtál a kukába több mint 100 ezret.

Túl későn, akkor azért nincs értelme, mert ha rossz az eredmény, nipt teszt alapján nem lehet elvetetni, akkor invazív teszt kell, amivel elmegy az idő és 24. Hét után cseszheted.

Ebből kifolyólag az optimális idő szerintem a 12 hetes UH után rögtön.

2020. nov. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon hasznos a válasz köszönöm! 🙏 Véletlen félre nyomtam.. :/
2020. nov. 22. 16:58
 3/3 anonim ***** válasza:
Én 13 hetesen csináltattam, még a 12 hetes uh előtt (mindenképpen megcsináltattuk volna, mert 38 éves voltam). Én egyébként úgy emlékszem, hogy azt mondták rossz eredmény esetén pár napon belül ők megcsináják a magzatvízvételt. Ennek ellenére nem várnék a 18. hétig.
2020. nov. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!