Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » A 18. heti kötelező ultrahang...

A 18. heti kötelező ultrahang mennyire alapos és megbízható, a 3D vagy 4D uh sokkal jobb lenne?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert elég sokba kerül a 3 vagy 4d és nem mindegy azért, hogy áldozzon-e rá az anyuka.

2021. márc. 25. 10:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A 18. heti genetikai UH-t ne keverd össze a 3D meg 4D babamozival. A 3D meg 4D arra való, hogy apuka és te gyönyörködjetek a babában, kapjatok szép térhatású képeket, hogy el tudjátok képzelni, milyen lesz, ha megszületik, ezt meg kell fizetni.


A 18. heti genetikai UH viszont (nyilván függ attól, hogy ki csinálja, és milyen minőségű géppel csinálják) arra való, hogy olyan fejlődési rendellenességeket szűrjenek ki, amik a 12. heti genetikain esetleg még nem látszottak. Nem a baba ,,külsejét" nézik, hanem a szerveit, az egészségét. Így nézve a 18. heti UH sokkal fontosabb, és ha választani kellene, hogy melyikre költök (mert valamilyen oknál fogva nem akarnám állami intézményben csináltatni a genetikai UH-t), akkor ezt választanám egyértelműen.

2021. márc. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Van olyat magánorvos, aki egyszerre csinál mindkettőt. De egy 4d-s uh-t inkább a 25. héttől ajánlják, mert akkorra jól látszik minden. Szóval ilyenkor elég egy alapos genetikai vizsgálat, 4d-vel ráérsz még.
2021. márc. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem úgy jött ki, hogy volt alkalmam összehasonlítani az Sztk-s állami ultrahangot egy magánrendeléssel (Péterfi kórház egyébként). 12. heti UH volt, a Péterfibe a kombinált teszt miatt mentem, és ott is tokkal-vonóval végigcsinálták a genetikai ultrahang vizsgálatot. Hát, meg kell mondjam, elég nagy volt a különbség a két gép között.


Beszéltem is erről a Péterfiben a szonográfus hölggyel, ő azt mondta, hogy ha az orvos jó, akkor nem baj, ha kicsit gyengébb a gép. De nekem akkor is megnyugtató volt, hogy a modernebb géppel sem találtak semmi problémát. Viszont a Péterfiben ugyanezzel a géppel délelőtt van államilag finanszírozott vizsgálat is. Tehát van, akinek az ingyenes UH is ilyen modern masinával történik. Akkor már nem érdemes külön elmenni szerintem.


Igaz, én a 18. heti UH-ra már nem fogok pluszban elmenni a fizetős helyre, mert biztos nem tudnék az abortusz mellett dönteni, bármi is derülne ki. Nekem már most túlságosan emberszerű ez a magzat.

2021. márc. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kórháza válogatja. Nalunk amit genetikai uh néven csinálnak elég szégyen. Jó orvossa jó géppel megbízható. Egyébként az egyes jól mondja a kettőnek nincs köze egymáshoz. Más a célja. A 18. jeti genetikai uh nagyon fontos hogy jó helyen és jo orvossal készüljön, mert ha itt nem szűrnek ki valamit csak később akkor már így jártál.
2021. márc. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A 18. heti mennyi magánban? Prena tesztet is akarok, de így már túl drága lenne. Lehet elég az egyik is? Mondjuk magánban a 18. heti. 38 éves vagyok, szóval a Down- szindróma kiszűrés fontos lenne.
2021. márc. 25. 20:44
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem elég. A prena a downt és pár azt meg edwardsot illetve néhány másik genetikai eltérést. Az uh a szerveket, vegtagokat, csontokat.

En Czeizelbe jártam ott 30 ezer körül volt egy uh. Menj el allamiba és döntsd el, hogy elégedett voltál e. Ha nem, legfeljebb elmész fizetősre is és kész.

2021. márc. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#6, ez mondjuk időpontkérés miatt lehet necces, mire az államiban végez, már lehet, hogy csak túl későnre kap időpontot a magánultrahangra.
2021. márc. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7 igen, lehet 😢 azzal nem számoltam, hogy most a magán ellátás is nagyon telített lehet. En anno 2 napra kaptam időpontot.
2021. márc. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!