Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Csinálhat ilyet a háziorvos?

Csinálhat ilyet a háziorvos?

Figyelt kérdés
Kisbabát várok, egy kissé rosszul viselem. Tegnap jöttem ki a kórházból, ahol azért voltam, mert a sok hányás miatt kiszáradtam. Most valamivel jobb, de azóta is folyamatosan émelygek. A munkahelyemen napi 8 órás állómunkát kellene végeznem, továbbá emberekkel foglalkoznom. Erre úgy érzem, nem vagyok képes. A nőgyógyászomhoz 2 hét múlva kell visszamennem, veszélyeztetett terhesnek fog nyilvánítani. Addig a háziorvos ad most táppénzt, de kihangsúlyozta, hogy a továbbiakat intézze a szakambulancia. Mivel magán nőgyógyászom van, ő nem fog tudni kiírni táppénzre. Megteheti a háziorvos, hogy ha a kezemben van egy szakvélemény arról, hogy vesz.terhes vagyok, akkor sem ír ki táppénzre, hanem szakambulanciára küld? A kórházat időpontért kb lehetetlen elérni telefonon, sokan panaszkodnak most. Kicsit rá vagyok erre most parázva, pedig nagyon nincs szükségem idegeskedésre. :(
2021. ápr. 1. 23:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
94%
Nem véleményre van szüksége a háziorvosnak, hanem szakorvosi javaslatra a táppénzre vételhez. Ha ez megvan, onnantól tud táppénzre venni ő. Ha ilyet nem tud adni a magánorvosod, akkor sajnos muszáj lesz a szakambulanciára menned. Mondjuk, nálunk ezt a terhesgondozóban kiadják.
2021. ápr. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
89%
Nekem a magánnődokim ráírta a leletemre, h. táppénz javasolt, ez alapján kiírt a háziorvos.
2021. ápr. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Javaslatot tud adni a magánorvos. Itt inkább az a kérdés, hogy a háziorvos megteheti-e, hogy nem ír ki 9-es kóddal?
2021. ápr. 1. 23:48
 4/19 anonim ***** válasza:
81%
Véleményem szerint ha kapsz javaslatot nem teheti meg.
2021. ápr. 2. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
78%
Megteheti, de ez esetben kérhetsz felülvizsgálatot.
2021. ápr. 2. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
89%

“Addig a háziorvos ad most táppénzt, de kihangsúlyozta, hogy a továbbiakat intézze a szakambulancia.”

Szerintem szimplán arra gondolt, hogy vigyél javaslatot. Nem mondott semmi rosszat, nyugi.

2021. ápr. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
68%

Most csak simán felvett táppénzre (ha jól emlékszem 8-as kóddal). Ez az a bizonyos 15 nap egy évben.

A veszélyeztetett terheseket 9-es kóddal veszik fel. De a háziorvos csak szakorvos véleménye alapján vehet fel.

Ne aggódj, nem mondott semmi rosszat. Annyi, hogy intézd, mert ő nem tud tovább tp-n tartani, ha nem kap szakvélemény.

2021. ápr. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
84%
Nem egységes országosan. Nálunk a háziorvos nem ír ki terhességgel, akkor sem, ha van szakorvosi vélemény. A terhesgondozó tartja a kismamákat tp-n. Tehát én jártam a magán nőgyógyászomhoz, de a tp-s papírért a terhesgondozó ba kellett menni, nem a háziorvoshoz.
2021. ápr. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem arra gondol, hogy most nem terhesség miatt vagy táppénzen, de neki kell egy szakvélemény, hogy kiírhasson a terhesség miatt. Azt meg ugye a nőgyógyász adja.
2021. ápr. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
78%
Kérdező itt most csak annyi a lényeg, hogy ő most téged 8-as kóddal irt ki (gondolom), ami a saját betegseged kódja. De te a terhesseg miatt vagy munkaképtelen. A háziorvos akkor írhat ki 9-és kóddal, ha viszel javaslatot. Ezt ki tudja írni a magán nogyogyasz is. A szakambulanciát gondolom csak úgy mondta, honnan tudhatná, te amúgy kihez jársz.
2021. ápr. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!