Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mennyire könnyű megkapni a...

Mennyire könnyű megkapni a veszélyeztetett terhes státuszt?

Figyelt kérdés

Korábban is meglévő panaszokra hivatkoznék munkakör könnyítési célból.

Ha kérem a nőgyógyászt, hogy vegyen fel veszélyeztetettnek, akkor megteszi, vagy vissza is utasíthatja?


2021. máj. 19. 09:47
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Simán terhesen is kérhető a könnyítés, nem? Mármint ha fizikai munkakörben dolgozol.
2021. máj. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Attól tartok, nem kapnám meg, biztosra akarok menni.
2021. máj. 19. 10:33
 3/8 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű. Elsőnél rögtön kiírt táppénzre a munkakör miatt. Pedig még dolgoztam volna. (Gyártósor)

A második gyerkőcnél sokat görcsöltem. A harmadik pedig alapból veszélyeztetett, mivel 3.

Mi a munkaköröd?

2021. máj. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mennyire vagy rászorulva a fizetésedre?

Ha nem nagyon, akkor menj oda simán a főnöködhöz azzal, hogy a terhességed miatt kéred. Ha nem adja meg, akkor írasd ki magad táppénzre, és el van intézve. (Terhes nőt minden további nélkül ki szoktak írni.)

2021. máj. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%

na, megint a hozzáértők gyülekeznek... Jogosan nem kapod meg. A munkaköröd nem indok a táppénzre.

Szólsz a muhnkáltatónak, hogy kérjen soron kívüli alkalmasságit, elmész az üzemorvoshoz, aki ismeri a munkakörödet, és elbírálja, dolgozhatsz-e. Ha a munkakör veszélyes a terhességre, akkor vagy felajánlanak vagy más munkát, vagy felmentenek a munkavégzés alól, és kapod az alapbéredet.

De ehhez a nőgyógyásznak semmi köze, erreális elvárás, hogy ő bírálja el, ugyanis nem ismeri a munkakörülményeket. MAx kamu táppénzre tud venni, de ki az, aki az 50-60% táppénzt választja a 100% alapbér helyett?

2021. máj. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha jó a viszonyotok a főnökkel beszélj vele.

Simán munkakör miatt nem szokták kiírni a veszélyeztetett státuszt, hacsak nem vagy kitéve veszélyes anyagnak, de ha nem egészségügyi gond van akkor nem a nőgyógyász dolga, a munkahelyen vagy felajánlják az áthelyezést, más munkarendet vagy felmentést.

A 9es kódhoz kell egy diagnózis is ami miatt az leszel. A kockázat becslésen valamit be kell karikázni, ami magas pontszámú és alá tudják támasztani.

2021. máj. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Vicces, hogy az x5-öst lepontoztátok, pedig ő írta le a tutit. Ráadsául sokkal jobban is járhat, ha táppénz helyett az alapbérrel maradhat otthon.
2021. máj. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tőlem már az első ultrahangon kérdezte, hogy akarok-e táppénzre menni. Szóval sztem sima ügy. Bár én magánorvosgiz jártam, és nem is akartam táppénzre menni.
2021. jún. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!