Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Volt olyan aki nem bírta...

Volt olyan aki nem bírta tartani a cukis diétát?

Figyelt kérdés

Én már kivagyok.

Nem bírom. Annyi ennek már valami finomakat.

Volt aki nem tartotta? Vagy neha bűnözőt? :(


2021. aug. 21. 15:38
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
29%

5-ös: a kérdezö írta, hogy valami "finomat" enne, nem bírja tartani a cukordiétát. Ebböl nekem egyértelmü, hogy mást nem tart finomnak.

NEm írtam sehol, hogy gond, ha valaki NÉHA eszik édességet, de ha valakinek ez a csúcs, akkor az igen.

Azt sem írtam, hogy ha valaki szeret idönként édességet enni, az elhízok, erröl szó sincs.

A probléma a kérdezö hozzáállása, aki nem bír ki ennyit a gyerek érdekében.

2021. aug. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
81%

11


Te jóságos... 🤦🏼‍♀️

Életedben nem hallottad még azt a kifejezést, hogy "ennék valami finomat"?

Akkor használják, ha megkívánnak egy bizonyos ételt vagy ételeket, és a jelenlegi kedvük szerint szívesebben megennének azt a bizonyos kívánt ételt, mintsem a főtt csirkemellet. Ami nem azt jelenti, hogy a csirkét nem szeretik, csak most jobban esne egy kis pörkölt.


A szövegértés nem megy, vagy szimplán a magyar nyelv?

2021. aug. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
53%
Nem. Szerintem marha finom édességeket lehet csinálni (természetes) édesítőszerekkel, maglisztekkel. Az a legnagyobb baj, hogy a nagy nádcukor meg fruktóz-, kukoricaszirup imádat teljesen eltorzítja az ízlelést, azon felül persze, hogy a mindennapos fogyasztásuk előbb vagy utóbb, de különféle válogatott egészségügyi problémát okoz az arra hajlamosaknál. (És sok hajlamosító környezeti ártalom van ám ezekre az anyagcsere betegségekre.)
2021. aug. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
47%

Az elsőnél kb 2 hétig tartottam, ami azt jelentette, hogy minden áldott nap ugyanazt etten - de ezek még csak nem is főtt kaják voltak, hanem melegszendvics, korpovit... Persze már a gondolatuktól is rosszul voltam, úgyhogy feladtam (szülinapom másnapján volt a terhelés, 7.8 lett, erre kellett volna a 180ch diéta).

A 2. babánál a rendes terhelés jó volt, aztán a 36. héten elküldtek cukorprofilra, ott 8.2 lett az "ebéd" utáni, így 180ch + napi 3x1 inzulint írtak elő. Hát itt is gyorsan feladtam.

Mindkét baba teljesen egészségesen, tökéletes cukorral született, normál súllyal, bár a másodikat a gdm miatt indították a kiírt napon.

(nekem alapból alig van olyan dolog amit megeszek, mindig is így volt)

2021. aug. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
88%

Hát szerintem aki csak szendvicset meg korpovit kekszet eszik, meg semmi "finomat" nem tud kitalálni, ami beleillene ebbe a fajta diétába, az csak nem nézett utána eléggé a szabályokba. Életemben nem ettem annyi finomságot, mint amíg diétáztam a terhességem alatt :D Csomó új ételt és receptet próbáltam ki, amik közül sokat megtartottam a szülés utánra is. Igazából nem olyan nehéz ez, csak kicsit kell rajta gondolkodni.

Amúgy egy rakás édesítőszer biztonsággal fogyasztható terhesség és szoptatás alatt is, ha esetleg konkrétan az édes íz hiányzik, és hacsak nem karamellszószra vágyik az ember, akkor gyakorlatilag minden pontosan ugyanúgy elkészíthető velük. A boltok diabetikus szekciójában, bár nem felel meg minden a terhesség alatt javasolt CH-diétának, mert jellemzően nem teljes kiőrlésű dolgokról van szó, azért lehet bőven csemegézni az étrendbe teljesen jól beilleszthető nasikból (csokik, kekszek, rágcsák, amit csak akarsz).


Szóval csak kifogás, hogy bűnözni akar az ember, és nettó tudatlanságból és nemtörődömségből fakad, ami azért elég szomorú, hogy a gyerek egészségével játszol közben.

2021. aug. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

7es! De nem azért született korábban, mert nem figyeltél oda! Persze. Ezer okból születhet különféle bajokkal. De te terhesség alatt megtettél mindent érte.

Na most képzeod el, ha nemntartod a diétát. Akkor hogy született volna?

2021. aug. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
71%

Fú én is nagyon szenvedtem. Ha már nagyon nem bírtam, akkor Norbi Update túrórudit ettem. Nem vitte fel a cukromat és szerintem nagyon finom. Ami még segített kihúzni az az Apenta 0%-os málna üdítője.

Tarts ki! Nagyon megéri!

2021. aug. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Terhességi diabétesz nevű Facebook csoportban nézelődj. Diéta alapok, sok-sok recept. Nem kell éhezned és le sem kell mondanod a finom dolgokról. Számolgatni, méregetni kell. Ennyit talán kibírsz a születendő gyermekedért? Nekem a legnagyobb nehézséget az jelentette, hogy napi 6x kellett ennem-mérnem meghatározott időpontokban és eköré építenem a napirendem. 150 g ch-n voltam, a végén pici inzulinnal. Kibírtam. Egészséges lett a fiam, már 4 éves. Szülésig fogytam 5 kg-ot a teherbeesési súlyomhoz képest.
2021. aug. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!