Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » 1 trimeszteri labor kérdés?

1 trimeszteri labor kérdés?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Első trimeszter labor hány nap alatt készül el? És ezt már kell vinni a 12. Heti genetikai uh-ra akkor is ha nem állami hanem, magán úton csinaltatom? Azért kerdezem, mert a haziorvosom eddig szabin volt, nem volt pecsét a kiskonyvemben hogy mehessek laborba, most meg, lebetegedtem és nem látom a végét még, viszont az uh, idopontom október 11,2 hetem van a laborra, ezért kérdezem ha mindenképpen kell az uh-ra meddig kéne meggyogyulnom hogy beleferjek az időbe? Köszönöm!
2021. szept. 25. 19:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Általában 2-3 munkanap alatt felkerül a lelet az EESZT-be, de van ahol már aznap délután is. Terhesgondozáson és a védőnői viziten kérik (kinyomtatott formában), a 12. heti genetikai ultrahangon senki nem foglalkozik ezzel, az egy teljesen külön vizsgálat amit többnyire egy teljesen másik orvos végez.

A laborhoz amúgy a legtöbb helyen nem kell beutaló, elég a kiskönyv és a TAJ kártya, bejelentkezel a kórházban (nálunk telefonon lehet) és megmondod hogy 1. trimeszteri laborra mennél, vinni kell középsugaras vizeletet is és ennyi.

2021. szept. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, azt tudom hogy nem kell beutalo csak a kiskonyv, viszont még nincs lepecsetelve a, haziorvos által hogy érvényes legyen. Elvileg hétfőn megyek hozzá és van idopontom keddre laborba csak szerdán lebetegedtem és nem sok eselyt látok rá hogy keddig meggyogyulok😔 de ha a genetikaira nem kell akkor jó 🙂
2021. szept. 25. 19:30
 3/12 anonim ***** válasza:
Engem háziorvos a 18. hétig nem is látott, az első terhességem alatt pedig egyáltalán nem mégis voltam mindegyik kötelező laboron, nem ő teszi érvényessé, onnantól, hogy a védőnő az adataiddal kitöltve odaadta érvényes a kiskönyv. Jobbulást! 🙂
2021. szept. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen 🙂 Na, ezt nem tudtam, nézzétek el nekem, első terhesség (már ami idáig jutott...), de akkor nem is kell nekem a haziorvosom🙂
2021. szept. 25. 19:43
 5/12 anonim ***** válasza:

Lehet máshol máshogy van, de én így tudtam, csak a haziorvos írhatja ki a laborokat.

Én egyébként magánúton csináltattam a Medicoverben, létezik kifejezetten első trimeszteri laborcsomag.

A 12.heti ultrahanghoz nem kell egyébként, ez attól független. Én utána voltam.

2021. szept. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A háziorvos nekem 2 dolgot írt, EKG beutalót és táppénzes papírt, semmi más nem merült fel még említés szintjén sem.
2021. szept. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nekem a haziorvos csinálja az ekg helyben. Írtam a czeizel intezetnek valóban nem kell e nekik a labor mert ha nem akkor nem kapkodok betegen.
2021. szept. 26. 14:06
 8/12 anonim ***** válasza:
A Czeizelben tuti nem kell, pár hónapja voltam ott 12. heti genetikai ultrahangon meg kb 3 hete a 18. hetin, még a kiskönyvet sem kérték el.
2021. szept. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Jajj remek hír köszönöm, akkor raerek oktober 5en maganlaborba, menni igy tulekedni sem kell a, haziorvosnal pecsetert 😂 amúgy megkerdezhetem mik voltak a, benyomasaid a czeizel intezetrol? Első baba nem tudom ezeket, elvileg nekem október 11en kb fél napos program, genetikai tanacsadas aztán az uh és végül a prena, mind egy napon
2021. szept. 26. 14:29
 10/12 anonim ***** válasza:

Magánlaborba szerintem alapból nem is kell semmilyen beutaló, csak bemondod, hogy 1. trimeszteri labort szeretnél, arra figyelj, hogy a vércsoportot, Hepatitis B-t és Szifiliszt is nézzék.

Én a második babát várom, az elsővel is oda jártunk a nagy ultrahangokra és most is. Nekem csak pozitív benyomásaim vannak a helyről, nagyon profik, igényes hely, gyönyörű mappát adnak lefűzött lelettel, igény szerint videóra rögzített vizsgálattal és nagyon szép képekkel a babáról, a nemét is azonnal megmondták mindkét gyereknél. A második gyerekkel eszembe nem jutott máshova menni és a magánorvosom is megint ezt javasolta, csak a kromoszóma vizsgálatot csináltattuk most az Istenhegyin, hát nekem a Czeizel sokkal pozitívabb benyomást tett.

2021. szept. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!