Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Melyik héten érdemes menni a...

Melyik héten érdemes menni a 2.genetikai ultrahangra?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy a két ünnep közé próbáljak időpontot kérni vagy belefér január első hete is.

Menstruáció szerint 14+5 hetes vagyok, a 12.heti genetikai UH szerint 15+3. Az UH-ot végző orvos kérte a szülés várható napjának korrigálását a nőgyógyászomtól, viszont oda csak a jövő héten fogok visszamenni, így nem tudom megkérdezni,hogy mi alapján számoljam ki a 18.heti ultrahangra az időpontot.

Sajnos az UH-os dokinál nem segít az asszisztens, nekem kell kiszámolni és eldönteni,hogy mikor akarok menni.

Attól viszont tartok,hogy mire jövő héten visszamegyek az eredményekkel a nőgyógyászomhoz, aki felvilágosítana, hogy melyik számítás alapján kérjek időpontot, addigra az meg elfogy....ja és őt nem tudom felhívni, hiába járok hozzá magánban. :/


2021. dec. 7. 11:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
18.-tol a 21. hétig esedékes, kérj valahova középre akkor tuti jó lesz, de nem kell ezen ennyire izgulni. Viszont kérj időpontot minél hanarabb, mert gyorsan fogynak mindenhova.
2021. dec. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

5 nap eltérés miatt akar korrigáltatni? Hm.

Amúgy 18-20 hét között bármikor jó. Kérj a jelenlegi számítás szerint mondjuk 18+6-ra, vagy 19+0-ra, (nagyjából), és akkor biztos nem lősz mellé.

2021. dec. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Én is csodálkozom, mert úgy tudtam, hogy több,mint egy hét esetén szoktak korrigálni. Első gyerek, és most konkrétan sokszor az sem tudom mit mondjak melyik héten vagyok 15 vagy 16...ezzel engem totál bezavartak...a nőgyógyászommal meg ugye nem tudtam még erről beszélni.

Nyilván nem akarok túllihegni semmit ennyire, de nem mindig jön össze sajnos.

Azt számoltam,hogy január első hetében,keddi naptól számolva mivel hétfőn nincs UH 18+5 és 19+0 között leszek, az UH szerint számolva meg 19+3 és 19+6 között, tehát elvileg nem csúszok ki az időből. Csak ugye azt is mondták már,hogy a 20+0 az már késő, ezért pörögtem túl. :(

2021. dec. 7. 11:25
 4/7 anonim ***** válasza:
Mensi szerint számold.
2021. dec. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én mebsi szerint kérném.


Mind 2 gyerekem az első uh-tól kezdve több mint 1 héttel nagyobb volt. 12hetesen is. Fiam 1hét 2 nappal,lányom 1 hét 1 nappal.

Egyiknél sem irták át a dátumot, mensi szerint jártam mindenhova.

Fiam a mensi szerint kiirt nap elött 1 nappal, lányom meg a kiírt napon született.

2021. dec. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Amikor én az Istenhegyire kértem időpontot a 18 hetes uh-ra, kifejezetten az utolsó, 12. heti uh biometriai adatok szerinti kort kérték és ahhoz igazították az időpontot.
2021. dec. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kértem időpontot, menstruációhoz számítva, rögtön január elejére kaptam, így elvileg mindenképp jó lesz.

Köszönöm a segítséget! 🙂

2021. dec. 7. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!