Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mikortól érdemes 4D-s ultrahan...

Mikortól érdemes 4D-s ultrahangra menni?

Figyelt kérdés
Első gyermekemmel vagyok várandós, és azt tervezem, hogy egyszer mindenképpen elmegyek 4D-s uh-ra is. Most vagyok 13+1 khm, és a 18-20. héten kell visszamennem majd a nőgyógyászhoz. Azt az 5-7 hetet nagyon soknak tartom (minél hamarabb újra akarom látni), ezért úgy gondoltam, hogy egy magánorvosi 4D-s uh-t közbeiktatok a 16. héten vagy pár nappal előtte. Vagy akkor még korai szerintetek? Nincs sok értelme, mert nem nagyon látszik még? Érdemesebb, ha nagyobb lesz?

2018. jún. 25. 12:15
 1/7 A kérdező kommentje:
Illetve lenne még két kérdésem: 1. egyáltalán magán nőgyógyásznál van lehetőség 4D-re? Aki szfvári, mik a tapasztalatai? 2. A védőnőnél is van uh-vizsgálat?
2018. jún. 25. 12:19
 2/7 anonim ***** válasza:

A harmadik babat varom, voltam mar nehany 4d-s uh-n az elso ket gyerekkel es ha az “erdemes” alatt azt erted, hogy mikor latvanyos, mikir szep mar a baba es latszanak az arcvonasok, akkor a 28. het kornyeke.

Ha tenyleg csak egyszer akarsz menni es azert, hogy mar baba kinezetu magzatot lassatok; aki kb hasonlit majd az ujszulottkori onmagara, akkor erdemes azt kivarni.

(30-as hetek utan mar nagy a magzat, alig fer el es gyakran eltakarjak az arcukat a helyhiany miatt.)


Mi voltunk 15-16 het korul a masodik babaval, mert kivancsiak voltunk a nemere es nem akartunk meg negy hetet varni. Erdekes volt, de szepnek nem mondhato, nagy fej, vekony, csintos test, erdekes koponyaforma, beesett arc, hiszen akkor meg zsir nincs rajtuk. Inkbb hasonlitott foldonkivulire, mint babara, bar teny, hogy nekunk szep volt. :)

Azutan 28 hetesen mentunk es sokkal nagyobb elmeny volt. Az elso babaval szinten 20-as hetek masodik feleben voltunk, majd a harmincas hetek utan, akkor is a huszonpar het lett jobb.


Most a harmadik babaval csak 28 het korul tervezek menni. Gondoltam 16 het kornyekere, de vegulis nekem hamar elment a 12 es 20 het kozotti idoszak, mire bejelentkeztem volna 4d-re, addigra rajottem, hogy 2 het mulva megyunk a genetikaira, igy mar kivartuk.

Plusz akkor kezdtem erezni a mozgast is, az is segitett.

2018. jún. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Attól függ hányszor akarsz menni. 24-30 hetes kor között a legjobb. De ezen felül elmehetsz 15-16 hetesen is, a 4D UH mindig nagy élmény. Csak pont ez a 18-20 és 30-32 hetes UH közti idő a leghosszabb, szóval emiatt is jó 24-26 hetes kor körül időzíteni egy 4D-t.
2018. jún. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia mi 14 es 28 hetesen voltunk nekunk mind a ketto nagy elmeny volt mar a 14 hetesen nagyon nagy szazalekban megmondtak hogy kisfiu :) es ugy is lett ! Sok egeszseget kivanok
2018. jún. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
1. válaszoló! Igen, úgy értem az érdemest, hogy mikortól lehet a legjobban látni. De most elgondolkodtattál. A nemére nagyon kíváncsi vagyok, ez is benne van abban, hogy szeretném már olyan 16. hét körül látni, ill. a páromnak is már úgy megmutatnám, hogy ő is lássa, hogyan ficánkol a babánk, mert az hatalmas élmény. :D De mivel írtátok, hogy később egyrészt jobban lehet látni, másrészt majd később lesz egy hosszabb időszak, amikor nem kell menni, ezért lehet, hogy még egy 4D-s uh-t közbeiktatok akkor is.
2018. jún. 25. 12:53
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha ugy kb tudni akarod, hogy mire szamithatsz, akkor keresobe ird be, hogy ‘16 weeks 4d scan’ es mondjuk ‘28 weeks 4d scan’.

Meg youtube-s felvetelek is vannak, nem csak kepek.

Hatalmas az elteres. A korabbin meg benne lesz az egesz baba, ficankolas inkabb akkor latszik, de mint irtam nem tul “szepek” a vonasok.

28 hetesen mar pufi baba forma, tenyleg hasonlitanak mar a majdani kinti onmagukra, de testreszeket lathattok kulon-kulon es hatalmas ficankolas a hely hiany miatt mar nincs.


Szerintem ez a ket idopont annyira eltero, hogy nem helyettesiti egymast a ketto, valasztani nehez kozuluk, hogy melyik a jobb.

Inkabb azt kell eldonteni, hogyha anyagilag csak egy fer bele, akkor melyik a fontosabb, tudtok-e varni.

Ha belefer ketto, akkor erdemes menni ketszer is, ha nektek ez fontos.


Konkretan a varosban nem tudok semmi ajanlani, mi nem ott elunk. Azt sem tudom, hogy nogyogyaszok csinalnak-e 4d-s vizsgalatot, boztosan, de mi ultrahangos rendelobe mentunk mindig, mindig ugyanoda, mert ott dolgozik egy nagyon jo szonografus.

Mindenkepp keress ra a kinezett helyre/helyekre es olvass ertekeleseket, mert amilyen jo elmeny, akkora csalodas is kehet, ha bunko a mz, aki vizsgal, vagy elkapkodjak a dolgot.

2018. jún. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
6-os válaszoló, köszi, a hasznos tanácsokat! Nagyon szeretném, ha a párom látná a baba ficánkolását, mert nagyon édes, anyagilag ebben a 9 hónapban kétszer meg tudom magamnak engedni, hogy kicsivel többet költsek arra, hogy megnézzem, úgyhogy tényleg elmegyek egyszer a 16. hét körül, aztán még majd a 28. hét körül. :) Árlistáról holnap tudok csak érdeklődni, elvileg magánorvos is csinál 4D-t. Amennyire tudom, elég nagy szaktekintélynek örvend, akihez mennék. De azért még körülnézek, hogy hol lehet még ilyet nálunk.
2018. jún. 25. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!