Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mennyire izgultatok a vizsgála...

Mennyire izgultatok a vizsgálatok előtt?

Figyelt kérdés

Még az elején járok a terhességnek és nem is vagyok szorongós típus, de ha terhesgondozásra kell mennem, eluralkodik rajtam a félelem. Ez sajnos olyan következményekkel jár, hogy pl magas lesz a vérnyomásom értéke, pedig tudom, hogy alapból nem az. Mindig aggódom, hogy minden rendben lesz e a babával.

Nem szeretném, ha ez az egész terhességem során így maradna, tudtok valami tanácsot adni?

Ti mennyire szorongtatok a vizsgálatok előtt?


2021. dec. 21. 12:01
 1/5 anonim ***** válasza:

:-) Nekem csak a pulzusom megy fel, meg is kérdezi mindig a nővérke, hogy izgulok-e :-)

Szorongni nincs miért, az izgalom meg persze természetes, hisz ki ne izgulna azért, hogy minden rendben legyen?!

Próbálj meg lazítani kicsit.

Egyébként mi az oka a szorongásodnak? Volt valami rossz tapasztalatod?

2021. dec. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A 12 hetes uh-n közel 140 volt az amúgy 100/70-es vérnyomásom. A vizsgálat után a biztonság kedvéért mégegyszer megmérték, addigra visszaállt normálisra. Sosem szorongtam egyébként.
2021. dec. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem egy kicsi drukk az teljesen természetes ilyenkor és nem is nagyon kell ellene tenni. Ha már beteges félelem van, annak az okának viszont jobb lenne utánajárni. Személy szerint én a nagyobb események, vizsgálatok pl.genetikai UH-k előtt mindig nagyon izgultam/izgulok, de a terhesség elejétől a lehető legpozitívabban próbálok hozzáállni mindenhez, bízom magamban és a kicsi babámban, egyszerűen csak tudom, hogy minden rendben lesz, és ez sokat segít, pedig én elég ráparázós típus vagyok és ez a fene nagy optimizmus elég meglepő tőlem :)

Gondolj arra, hogy hamarosan a karjaidban tarthatod és milyen boldogok lesztek! Írd össze a kelengyét, stb, de elfoglalhatod magad egyéb, nem baba tèmájú hobbikkal is.

2021. dec. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen volt, 3 vetélésen vagyok túl.
2021. dec. 21. 12:36
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Oké, ez így már árnyalja a képet.

De sajnos akkor sem tudsz mást tenni, mint hogy próbálsz megnyugodni és bízni a legjobbakban.

A vetélések okát egyébként sikerült kideríteni?

2021. dec. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!