Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Miért kér az orvosom folyamato...

Miért kér az orvosom folyamatosan felesleges vizsgálatokat?

Figyelt kérdés

4 hetente konkrétan el küld teljes vizeletre. Minek? Teljesen jok voltak vegig az ertekeim. Egyatalan nincs kedvem 4 hetente elmenni az sztkba ahol 15 ember minimum ott all egy tersegben. En nem vagyok beoltva alig megyek valahova ne hogy elkapjam nem ertem minek ker ilyen felesleges vizsgalatokat. Semmi sem indokolja.

Foleg hogy ra 2 hetre mar az utolso nagy labor lesz ahol szinten van vizelet.

Nektek is csinalja ezt a dokitok?


2021. dec. 8. 05:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
90%
Esetleg tőle megkérdezni?
2021. dec. 8. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
65%

De most halál komolyan, miért nem tőle kérdezed meg?


Amikor mondja hogy menned kell, akkor rákérdezel, hogy mi célból kell menned, indokolja e valami vagy ez csak rutin vizsgálat?


Tényleg ilyen nehéz normálisan kommunikálni?

2021. dec. 8. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Mert csak most gondoltam bele hogy ez felesleges -.-

Es nem tudom hogy ez bevett szokas -e jelenleg nem nala ulok :))))))

2021. dec. 8. 05:40
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem általános protokoll, de vannak egyéni rigolyák. Tényleg tőle kell megkérdezni, hogy miért kell ennyi vizelet vizsgálat. Az tuti, hogy nekem a védőnő rendszeresen csinált kombinált, de egyszerű vizelettesztet. Lehet ez a nőgyógyász jobban ad a húgyúti problémák meg preeclampsia kiszűrésére...
2021. dec. 8. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
A végén nekem hetente volt vizeletvizsgálat. És nem a legvégén, mert a 38. héten már javában babáztam mindkét alkalommal.
2021. dec. 8. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
31%

Mert gondolom így többször hívhat vissza kielemezni a leleteket.

Abszolút nem indokolt panaszmentes esetben. Panaszmentes terhessegben elég az a néhány ajánlott vizsgálat.

Én is covid alatt voltam terhes a kotelezokon kívül nem mentem el más vizsgálatra, ugyanis semmi kedvem nem volt terhesen betegnek lenni.

Komolyan az orvosok mindenre képesek a pénzért...

2021. dec. 8. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
70%
Fizetsz neki? Mert akkor megvan a valasz:D Nalunk a sima sztk-s terhesgondozason minden alkalommal megnezik stix-szel a vizeletet, nem kell ehhez allandoan laborba menni.
2021. dec. 8. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
71%
Biztos ez a szokása. Darab-darab. Uazt írja ki mindenkinek, ha indokolt ha nem. Így biztos nem lő mellé. Keress másikat ha ez neked nem felel meg vagy oltást be magad és akkor nem lesz ekkora probléma egy légtérben várakozni havonta. Mondjuk..én inkább orvost keresnék másikat
2021. dec. 8. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
89%
talán mert belefutott már problémába, és óvatosabb az átlagnál.
2021. dec. 8. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ez jutott az eszembe.

Ha volt már nála kismama ahol nem vett észre valamit, és emiatt baja lett, akkor inkább hogy elkerülje a felesleges pert meg problémát, mindig mindent nézet.

Így nem mondhatják, hogy nem volt teljeskörű a kivizsgálás.

2021. dec. 8. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!