Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Másnak is felírtak vérhigítót...

Másnak is felírtak vérhigítót a terhesség végéig, miután átesett a covidon?

Figyelt kérdés

Milyen következményekkel jár a vérhigítás szülésig?

Ez esetemben még fél év.

Azt olvastam, hogy valakinek emiatt császároznak. Más mellékhatás várható?



2022. márc. 2. 16:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
En is ver hogitot kaptam mas okokbol. Ne olvass szerintem semmit hanem a nögyogyasszal konzultalj aki vegig kiseri a terhesseget.
2022. márc. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Van, akinek indokolt. Alapvetően ha enyhe infekció zajlott és nem kellett kórházi kezelés sem, akkor rutinszerűen nem indokolt a vérhígító adása, ha nincs más rizikótényező. De van, aki mondjuk hiába enyhe lefolyású covidja volt, mellette mondjuk kövér, cukorbeteg vagy magasvérnyomásos, vagy épp idősebb, és így az össz rizikót már olyan magasnak látja az orvos, hogy felírja. Az, hogy milyen hosszan kell alkalmazni, szintén egyéni elbírálás kérdése.

Sejtésem szerint csak profilaktikus adagban kapod a vérhígítót, ami jóval kevesebb, mint a terápiás dózisa. A profilaktikus dózis pedig igen ritkán jár bármiféle mellékhatással, tehát alapvetően nem kell számolnod azon kívül semmivel, hogy lesz méhány lila folt a beadás helyén a terhesség végére. Ha beindul a szülés, akkor az aznapi adagot célszerű kihagyni, de kb. ennyi.

2022. márc. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nekem az orvos azt mondta, hogy ez most kb. protokol, hogy aki covidos terhes, az kapja.

Akkor érdemes talán másodvéleményt kérnem?

2022. márc. 2. 20:42
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Maximum valami helyi protokoll, mert hivatalos szülészeti szakmai állásfoglalásról nem tudok. Kérhetsz másodvéleményt, de valószínűleg ahány orvoshoz mész, annyi félét fognak javasolni. Éppen amiatt, hogy hivatalos -általánosan elfogadott- szakmai álláspont, amihez ragaszkodni lehet nincs, azon kívül meg egyéni megítélés kérdése a szükségessége és időtartama.
2022. márc. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én 24 hetesen voltam COVID-os, nem kaptam vérhigítót. Azt mondta az orvosom, hogy csak akkor kéne, ha tartósan ágynak esnék miatta, onnantól viszont akkor végig kellett volna szúrnom magam vele. Szerencsére erre nem került sor. 38 hetes vagyok, tudtommal minden oké.
2022. márc. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Covidos vagyok, 39hetes de nem kaptam verhigitot. Dokim aztmondta akkor kellene, ha lenne hematologiai problémám, pl magas vérnyomás.
2022. márc. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Masik orvost megkérdeztem, és azt mondta, hogy nem igazán indokolt.

Bár a vérnyomásom alapból magas, egyelőre határon belüli.

2022. márc. 6. 05:47
 8/8 anonim ***** válasza:
Én nem voltam covidos terhesség alatt, pajzsmirigy probléma miatt írták fel. A trombózis okozta vetélések megelőzésében értek el vele jelentős eredményeket. Lényeg a lényeg, hogy én is utána kutattam, hogy mennyire indokolt... Nagyon megoszlottak a vélemények. De egy dolgot mindenütt kiemeltek, hogy semmi káros hatása nincs sem rád, sem a magzatra. Tehát elővigyázatosságból én végig szúrtam magam a gyermekágy végéig. Mivel nekem semmi más tényező nem indokolta a császárt, fel sem merült, hogy csak amiatt, hogy Clexanet szúrtam, nem szülhetnék természetesen. Szóltam is, hogy egy esetleges császár esetén tudják, hogy mikor szúrtam utoljára, de megnyugtattak, hogy attól még meg is tudnának császározni. A gátmetszésnél, gyermekágyi vérzésnél, semminél nem volt semmi gondom miatta, pedig engem varrtak rendesen. A Clexane nem az a tipikus értelemben vett vérhígító, ami túlzott vérzékenységet okozna. Engem megnyugtatott, hogy mindent megtettem azért, hogy ne kapjunk trombózist.
2022. márc. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!