Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Bejelentkezhetek a lakcím...

Bejelentkezhetek a lakcím kártyámhoz tartozó védőnőhöz, ha tenylegesen csak pár hónap múlva fogok ott lakni?

Figyelt kérdés

A szülői házba vagyok állandóra bejelentve, azt sosem változtattam, 10+ éve nem lakom már ott. Háziorvoshoz is oda járok, mert születésemtől ismer. A házunk nem sokára kész lesz, augusztusba fogunk költözni, a baba várható születése pedig november eleje. A szülői háztól nem messze, leellenőriztem, szintén oda fogok tartozni.


Szerintetek így bejelentkezhetek oda, hogy jelenleg nem is ott lakom, de mire a baba megszületik, addigra már ott fogok?


2022. ápr. 11. 10:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2022. ápr. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Megbeszélés kérdése.
2022. ápr. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
72%
Hasonló helyzetben voltam, csak én épp fordítva;édesanyámnál éltem a terhesség egy idejében, aztán külön költöztünk. Nem számít úgymond a bejelentett lakcím, ahhoz a védőnőhöz kell bejelentkezned, ahol életvitel szerűen élsz! Nálunk ez úgy nézett ki, hogy amíg anyukámnál laktam, az ottani védőnőhöz kellett járnom, amikor költöztünk akkor pedig átjelentkezni a másikhoz.
2022. ápr. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
Nem.
2022. ápr. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
De több értelme lenne ahhoz járni, ami egy épületbe van a háziorvossal, mert így 2 külön helyre kell járkálni, az építkezés miatt úgy is többet vagyunk ott, mint itthon. Vagy ahol nem engedik, ott az ész érvek sem számítanak?
2022. ápr. 11. 11:25
 6/15 anonim ***** válasza:
41%
Nézd, a vedononek mennie kell kornyezettanulmanyra. Mit szeretnél, a tied hova menjen?
2022. ápr. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Még szülés előtt jönni fog? Első gyerek lesz, nem tudom mi a szokás
2022. ápr. 11. 11:32
 8/15 anonim ***** válasza:
78%
Igen, még a szülés előtt. Nálam anno először valamikor a 20. hét környékén volt kint, aztán a 36. korul.
2022. ápr. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Háziorvoshoz nálunk 1x kellett menni, szóval igazából annak semmi köze úgymond ehhez. Nálunk nem számított, hogy hol újítunk éppen fel, akkor is az oda tartozó védőnő kellett, gondolom ha bármi kérdésed / gond van, akkor 'kéznél legyen'. Igen, hozzánk kijött az ottani védőnő szülés előtt édesanyámhoz (!), majd miután elköltöztünk és átjelentkeztem az itteni is kijött szülés előtt is!

#3

2022. ápr. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Rendben, megkérdezem azért tőle, ha nem lehet hozzá menni, akkor bejelentkezek ide
2022. ápr. 11. 11:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!