Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Csak a körzetbe tartozó...

Csak a körzetbe tartozó kórházba indulhatok el ha megindulna a szülés?

Figyelt kérdés
A "közelben" 3 kórház van. Területileg Miskolchoz tartozok. Viszont van még kettő másik kórház. Van közelebbi is. De hallottam olyat, hogy ott lehet szülni csak ahová tartozom. Mert más kórházba mondhatják azt hogy nem fogadnak... Ez igaz?
2021. ápr. 19. 15:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha olyan a helyzet, nem küldhetnek el.

Ha bemész úgy, hogy az állapotos nem igényel akut ellátást, akkor simán elküldhetnek.

2021. ápr. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Állapotod*
2021. ápr. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Akkor célszerű abba a kórházba indulnom, ahova tartozom?! A nőgyógyász akihez járok, ő egy másik kórházba rendel. De neki a magán rendelésére járok. Gondolom ez így lényegtelen
2021. ápr. 19. 15:49
 4/18 anonim ***** válasza:
Hát hol akarsz szülni? Nem területileg illetes kórházba akkor menjél, ha már biztos szülsz, mert jóslófájásokkal simán elzavarnak a körzetibe. Nyilván ha beesel 6 centivel, akkor nem fognak elküldeni. Vagy ha elfolyik a magzatvíz. Sürgősségi esetben nem küldhetnek el, de amúgy igen.
2021. ápr. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Igazából az a baj, bárhol akarnék, most írod hogy ha csak fájások vannak át küldhetnek máshova. Akkor van választási lehetőség? Nem nagyon. Még van időm a szülésig, kb 7 hét. Mostanság hallottam ezt, dokihoz pénteken megyek. Érdekelt hogy igaz e, ez. Mivel ha nem lenne igaz, nyilván oda mennék ahol a dokim van. De ő nem a körzetibe van. Meg amúgy sem biztos hogy ő lenne ott szülésnél. Hisz gondolom tudod, megszűnt a fogadott orvos dolog , úgyhogy én már el is engedtem a dolgot. Nem bonyolítom tovább. Mivel nem tudhatom hogyan és mikor indul be a szülés. És ha csak fájásokkal akkor lehet potya köröm lesz, és mehetek át a másikba. De úgy hallottam ha beindult a szülés és a mentő vinne, akkor is a körzetibe fog vinni. A védőnőm mondta hogy 8 perces fájásoknál már mentőt kell hívni.. Azért azzal egyszerűbb mint személyautóval a nagy forgalomba elindulni, kicsit húzós.. Úgyhogy teljesen tanácstalan vagyok..
2021. ápr. 19. 16:04
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem azt mondtam, hogy simán fájásokkal elküldenek. Azt mondtam, hogy ha nincs akut teendő (nem beindult szülésről van szó), akkor elküldhetnek. Ugyanis rengetegszer fordul elő, hogy anyuka azt hiszi, szülni fog, bemegy fájásokkal, de azok nem rendes fájások csak jóslók és még alkalmatlan a méhszáj.

8 perces fájásokkal mentőt hívni meg nem tudom mégis minek kellene.... Miért ne lehetne kocsival bemenni?

2021. ápr. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok erzeketlennek tunni de ha nem szulhetsz a sajatodnal akkor nem mindegy hol? En a korzetibe mennek elso korben mert az a biztos.


En tavaly augusztusban szultem (pcs volt random orvossal) es csak 2 ejszakat kellett bent lenni.


Esetleg ez adhat erot hogy alig par nap az egesz.

2021. ápr. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Igen az lenne a legegyszerűbb ha a körzetibe mennék
2021. ápr. 19. 16:56
 9/18 anonim ***** válasza:
Én régebben olvastam olyanról, hogy az általad választott kórháztól lehet kérni befogadó nyilatkozatot (azt hiszem így hívják). Nem tudom, hogy van e még ilyen, lehet már megszűnt. Nyugodtan kövezzetek meg, ha hülyeséget írtam.
2021. ápr. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de még hányszor kérdezed ezt meg?
2021. ápr. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!