Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Muszáj menni minden hónapban...

Muszáj menni minden hónapban védőnőhöz?

Figyelt kérdés
24 hetes kismama vagyok, nagyon elegem van abból a nőből, okoskodik és semmi hasznosat nem mond... Olvastam olyan törvényt hogy csak trimeszterenként 1x kötelező. Mindig felidegesít, és én félek hogy baja lesz a babának.
2022. júl. 30. 14:27
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Már csak kb 4x kell menned, ki lehet bírni. De amúgy nekem nem kellett havonta menni. A 3 nagy vizsgálat után találkoztunk 1x-1x, volt 2x kint ő is, egy családlátogstás, meg a végén jött inkább ő, ne nekem kelljen nagy pocakkal menni. Meg volt egy 1. Találkozó a legelején, így összesen 5x találkoztunk terhesség alatt.

Ha nem is mondott újat, de mindig csinált vizelet vizsgálatot, vérnyomást mért, szivhangot hallgatott, átnézte a leleteket, megbeszéltük mi a következő lépés. Ott ilyenek nincsenek?


Ha megszületik a kicsi, akkor még elég sűrűn fogtok találkozni. Nálunk az elején hetente jött, (a covid alatt csak 1x,) utána havonta védőnői vizsgálatra kellett vinni a kicsit, később is évente kell vinni.

Ezért érdemesebb lehet megbarátkozni vele, vagy egyik füleden be, másikon ki, ha annyira ellenszenves. Ha a terhesség alatt nem is mond érdekeset számodra, később a babával kapcsolatban még mondhat. Én pl 2.gyereknél neki köszönhetem, hogy tudtam szoptatni, mert olyan jó tanácsot adott, amire nem is gondoltam.

2022. júl. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
90%

Ez mèg semmi.

Ha megszületik a gyerek, hetente jön eleinte. Ma majd akkor fog kötözködni…

2022. júl. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 flora08 ***** válasza:
100%
Sajnos vannak okoskodó, kioktató stílusban kommunikáló védőnők (a kórházi ilyen volt, mikor a fiam született), de az a helyzet, hogy egy jó darabig része lesz az életeteknek. Mikor megszületik a baba, 6 hétig kijár hetente (hozzánk a születése előtt is jött), havonta vinni kell státuszra, sőt a jelenlegi jogszabály szerint egyéves koráig havonta látnia kell a babát, úgyhogy amikor nem te viszed, ő jön. (Kérlek titeket, ennek szükségességéről most ne nyissunk vitát.) A tízes válaszolónak pedig igaza van, nem a legjobb, hogy kimaradt 12. heti ultrahang és az első vérvétel. Előfordul, hogy valaki nem szimpatikus, és ahogy az is, hogy nem értetek egyet, de szerintem azt a 20-25 percet ki lehet bírni.
2022. júl. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
92%

Egy ismerősömnek például a védőnő szúrta ki a kezdődő toxémiát. Nekem pedig egy húgyúti fertőzést, ami még nem okozott tüneteket.

Elhiszem, hogy idegesítő amikor korhol, de ezeket el kell engedni a füled mellett. Ha most erre rágörcsölsz, akkor mi lesz majd ha szülés után megjelenik az összes így csináld, rosszul csinálod, a te hibád.... tipusú önjelölt gyerekszakértő?

2022. júl. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
43%

Az én papíromra is rákerült olyasmi, hogy túl kevésszer voltam. Már nem emlékszem pontosan, elmúlt egy éve.

És? Nincs semmi következménye. Ha valakinek nem tetszik, mutasd meg, hogy a kötelező trimeszterenként egyszeri találkozás megvolt.

2022. júl. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

A 18 héten mindent elvégeztettem

És szerintem többet látott az orvos mint a 12 héten...

Ha lenne probléma az maradt volna a 18 héten is...


A sok megmondó ember jön a terhesség alatt is... de pont leszarom őket... Az én gyerekem és én fogom tudni a legjobban hogy mire van szüksége

2022. júl. 30. 16:46
 17/25 anonim ***** válasza:
80%

A baba születése után 6 héten belül minimum 8x fogtok találkozni. Így nem lesz könnyű. Az enyém jóarc, még a baby taiomat is szétszedte megnézni, hogy milyen menő, ha most szülne venne ő is :D

Indokolatlanul szerintem nem kötekednek. Nem kell okosabbnak tűnni nála akkor sem ha ki vagy művelve a témában és nem leszel neki unszimpatikus.

2022. júl. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
65%
Honnan tudnád mire van szüksége, ha azt sem vetted észre 15 hétig, hogy terhes vagy??
2022. júl. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

18

Ez baromira nem azt jelenti hogy rossz anya leszek

2022. júl. 30. 20:30
 20/25 anonim ***** válasza:
68%
A hozzáállásod a vedőnőhöz meg hogy 15 hetesen derült ki a terhesseges,az hogy azt sem tudod hogy bizonyos betegségek kiszűrésére épp a 12.heti uh a legjobb nem épp ezt mutatja.Önérzeted van,de felelősségtudat nem sok.Tudod mennyi olyan dolgot meg kell tenned, mennyi olyan embert el kell viselned ami/aki nem tetszik mert gyereked van és az egy felelősség?Meg fogsz lepődni 😁
2022. júl. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!