Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Muszáj menni minden hónapban...

Muszáj menni minden hónapban védőnőhöz?

Figyelt kérdés
24 hetes kismama vagyok, nagyon elegem van abból a nőből, okoskodik és semmi hasznosat nem mond... Olvastam olyan törvényt hogy csak trimeszterenként 1x kötelező. Mindig felidegesít, és én félek hogy baja lesz a babának.
2022. júl. 30. 14:27
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%
Életed első gyereke, neki lehet az 1000. gondozottja. Szerintem lépés előnyben van veled szemben. De nem vagy köteles hallgatni rá, sőt járj máshoz ha akarsz. Nekem soha nem adtak utasítást védőnők, csak elmondták a javaslataikat, kérdeztek, hogy mi mit hogy szeretnénk stb, segítő szándékkal szóltak mindig hozzám. Mikor egyik vizsgálatnál azt mondta, hogy kicsit kötöttek az izmai a babának, megmutatta hogyan masszírozzam pelenkázásnál és pár hónap múlva meg is szűnt a gond. Nem vettem személyes sértésnek, hogy "problémát" talált a lányomnál.
2022. júl. 31. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
Akiket ismerek védőnőket 99% a nagyon aranyos. Csak én fogtam ki... De különben itt a környékünkön több anyuka panaszkodik rá... Bezzeg amikor segítség kellene akkor nem nagyon lehet rá számítani.
2022. júl. 31. 13:08
 23/25 anonim ***** válasza:
82%

Valahol megértelek, mert az én védőnőm is kiritkán aluli, de össze szorított foggal el kell menni.


Az enyém azt mondta nem baj ha hányok, legalább nem hízok, nehogy szedjek B vitamint, mert attól étvágyam lesz. Aztán mikor még félidősen is szinte fogytam, hirtelen lehetett...


20 hetes genetikain kitalálta egy kontár doki, hogy a gyerekem halálos beteg és el kell vetetni (előtte minden leletem tökéletes és negatív), nem hogy megnyugtatott volna, hanem az amniocentézisről, meg az elvételről kezdett beszélni, mint lehetőségek.


Most emiatt a fenti sztori miatt hetente 2x kellene mérni a kicsi szívfrekvenciáját (amúgy semmi baja, csak extrém stresszre lesz egy kis közös szívritmus zavarunk), de húzza rá a száját és közölte, hogy hetente egyszer elmehetek, ha akarok a védőnőibe és majd valaki megméri aki ott van, ő erre nem ér rá... A másikat magamnak kell csinálnom. Amúgy soha, de soha nem néztünk szívhangot, vizeletet.


Úgyhogy nekem ez a nő, csak stresszforrás, látom a kényszeredett művigyort a fején és egyszerűen rosszul vagyok tőle, főleg, hogy neki az lenne a dolga, hogy támogasson, nem kiakasszon.


De elmegyek, mert muszáj. De ha tehetném, váltanék.

2022. aug. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:
Átérzem a helyzeted... ez egy felesleges stressz forrás a kismamáknak...
2022. aug. 2. 11:20
 25/25 anonim ***** válasza:
Csak szólok hogy házhoz is ki fog menni, barátkozz meg a gondolattal, van még időd addig.
2022. aug. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!